Winiety Słowenia (SI)

Zamów oficjalne winiety do Słowenii na przejazd przez płatne autostrady

Wykup słoweńskie winiety online!

Bezpiecznie i wygodnie zrealizuj transakcję wniesienia opłaty do słoweńskiego operatora dróg za swój samochód. Opłać winietę do Słowenii, używając wygodnych form płatności - karta, BLIK, szybki przelew oraz skorzystaj z pomocy naszych doradców w razie potrzeby.

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Przejdź do działu czas i koszty dostawy, aby dowiedzieć się więcej.

Najważniejsze informacje

Winiety Słowenia przeznaczone są dla pojazdów o DMC do 3,5 tony i zostały podzielone na trzy kategorie (2A, 2B oraz motocykle). Dla przyczep nie ma obowiązku zakupu dodatkowej winiety. Operatorem dróg oraz opłat jest Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji (DARS). Po zrealizowaniu zamówienia i wykupieniu winiety u operatora, przesłany zostanie oficjalny dokument w formacie PDF.

Bezpieczeństwo danych

Podczas zakupu winiet w naszym serwisie wszystkie dane szyfrowane są certyfikatem SSL, oraz zabezpieczone wewnętrzną polityką ochrony danych osobowych.

Twoje hasła oraz wprowadzane dane kart są na bieżąco szyfrowane. Nie wykorzystujemy również Twoich danych osobowych w celach marketingowych.

Dlaczego warto?

Zamawiając winiety do Słowenii w serwisie Winiety-Online.pl masz pewność, że Twoje zamówienie zostanie zweryfikowane i poprawnie zrealizowane zgodnie z aktualnym czasem realizacji.

Kupując winiety na słoweńskie drogi przed wyjazdem unikasz problemów po drodze, w spokoju realizujesz zamówienie oraz minimalizujesz ryzyko błędu.

Sklep

Kategoria 2A - pojazdy osobowe (do 1,30 m) i campery o DMC do 3,5 tony

Pojazdy osobowe o wysokości nad przednią osią do 1,30 m od poziomu jezdni.

Kategoria 2B - busy o DMC do 3,5 tony (od 1,30 m)

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat kategorii 2B.

Kategoria 1 - motocykle

Wszystkie pojazdy zarejestrowane jako motocykl.

Informacje dodatkowe

Winiety na Słowenię

 

   Rodzaje słoweńskich winiet

Od 1 grudnia 2013 r. w Słowenii weszła w życie nowa klasyfikacja dwuśladowych pojazdów silnikowych o maksymalnej dopuszczalnej masie nie przekraczającej 3500 kg, niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej (z przyczepą), za które opłatę uiszcza się poprzez zakup przepisanej winiety.

Pojazdy dwuśladowe kwalifikują się do:

 • drugiej klasy drogowej A o oznaczeniu "2A": campery (bez względu na wysokość nad przednią osią) i dwuśladowe pojazdy silnikowe o wysokości pojazdu nad przednią osią do 1,30 m, o maksymalnej dopuszczalnej masie nie przekraczającej 3500 kg z przyczepą lub bez.
 • drugiej klasy drogowej B o oznaczeniu "2B": dwuśladowe pojazdy silnikowe o wysokości pojazdu nad przednią osią 1,30 m lub więcej, o maksymalnej dopuszczalnej masie nie przekraczającej 3500 kg z przyczepą lub bez (dalej 2B).

Na podstawie weryfikacji pojazdów i po dokonanych pomiarach niektórych marek i modeli pojazdów Słoweńcy stwierdzili, że:

 • do klasy 2A kwalifikują się wszystkie pojazdy, które w sieci sprzedaży pojazdów silnikowych zostały oznaczone jako do 3,5 t maksymalnej dopuszczalnej masy, jak i samochody osobowe, włącznie z tzw. samochodami terenowymi, minibusami i pick upami w tym segmencie rynkowym oraz wszystkie karawany (campery). W przypadku pojazdu, który został przerobiony na karawan, cel jego wykorzystania sprawdza się na podstawie dokumentów pojazdu (np. dowód rejestracyjny, zaświadczenie o zgodności pojazdu lub inny dokument właściwego organu), z których wynika, że chodzi o pojazd typu karawan.
 • do klasy 2B kwalifikują się pojazdy wymienione w tabeli, które w sieci sprzedaży pojazdów silnikowych zostały oznaczone jako do 3,5 t maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej, jak też lekkie pojazdy gospodarcze / samochody dostawcze, furgonetki lub pickupy, także jeśli są używane do przewozu osób. Mniejsze pojazdy dostawcze / gospodarcze, które zaliczają się do klasy 2A, to: Hyundai H1, Mercedes Viano, Mercedes Vito.

   Gdzie kupić

W 2024 roku winiety Słowenia można nabyć jedynie drogą elektroniczną. Słoweński operator poboru opłat autostradowych zrezygnował z tradycyjnych naklejek naklejanych na szybę. Winiety elektroniczne do Słowenii można nabyć w sklepie winiety-online.pl. Nie trzeba znać języka słoweńskiego lub angielskiego - wystarczy złożyć zamówienie w naszym sklepie i opłacić je dowolną formą płatności online, a obsługa sklepu zajmie się realizacją zamówienia i dołoży wszelkich starań, aby w słoweńskim systemie do poboru opłat autostradowych Państwa pojazd został zarejestrowany poprawnie.

Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi podróżowania samochodem przez Słowenię w czasie pandemii COVID-19. Aktualne informacje dostępne są na stronach rządowych Informacje dla podróżnych - Słowenia. Sprawdź zanim wyruszysz w drogę.

Od 1 grudnia 2021 roku Słowenia wprowadziła elektroniczne winiety. W związku z powyższym, poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje związane z e-winietami do Słowenii.

   Odcinki płatne w Słowenii

W Słowenii winiety elektroniczne obowiązują zarówno na drogach ekspresowych jak i autostradach. Jest to łącznie około 700 km płatnych dróg:

Płatne drogi ekspresowe Słowenia:

 • H2 Pesnica, Maribor, Slivnica,
 • H3 Obwodnica Ljubljany (północna),
 • H4 Razdrto, Ajdovscina, Nova Gorica, Vrtojba,
 • H5 Skofije, Dekani, Koper, Dragonja,
 • H6 Koper, Izola, Lucija,
 • H7 Dolga vas do węgierskiej granicy.

Płatne autostrady Słowenia:

 • A1 Sentilj v Slovenskih goricach, Maribor, Celje, Ljubljana, Postojna, Koper – Dekani,
 • A2 Tunel Karawanki, Kranj, Ljubljana, Novo Mesto, Obrezje,
 • A3 Divaca, Fernetici,
 • A4 Slivnica, Ptuj, Zagornje Gruskovje,
 • A5 Dragucova, Murska Sobota, Pince.

Mapa płatnych odcinków Słowenia jest również dostępna w formie graficznej. Poniżej przedstawiono mapę Słowenii na której zaznaczone są wszystkie drogi, na których wymagana jest winieta elektroniczna:

Mapa płatnych autostrad Słowenia

Mapa odcinków na których wymagana jest winieta do Słowenii.

Winiety Słowenia - zamów online!

Zamów wygodnie winiety do Słowenii jeszcze przed wyjazdem. Zapłać BLIKiem, kartą lub szybkim przelewem w kilka minut. W razie wątpliwości napisz do naszych konsultantów.

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium