Chorwacja

Winiety Chorwacja

W Chorwacji nie kupuje się winiet. Opłaty drogowe pobierane są tak jak w Polsce, tj. na bramkach. Kierowca pobiera bilet na bramce wjazdowej, a opłata pobierana jest na bramce wyjazdowej. Koszt przejazdu jest adekwatny do pokonanego dystansu. W Chorwacji ceny za autostrady zmieniają się w zależności od sezonu turystycznego. Jeżeli chcesz sprawdzić dokładny koszt przejazdu od momentu wjazdu na autostradę do jej opuszczenia, skorzystaj z kalkulatora opłat za autostrady w Chorwacji.

Kalkulator opłat za autostrady w Chorwacji!

Chorwacja logo

Skorzystaj z kalkulatora opłat za autostrady w Chorwacji, aby poznać przybliżony koszt podróży. Oznacz bramkę wjazdową oraz bramkę zjazdową na mapie Chorwacji i otrzymaj wynik w EUR i PLN.

Otwórz kalkulator opłat -->

Ceny aktualne na 2024 r.

Winiety do Chorwacji - zestawy na całą trasę

Winiety na trasie dojazdu do Chorwacji, można zakupić w naszym serwisie korzystając z wygodnych płatności BLIK, karta, szybki przelew. Jeżeli masz pytania dotyczące opłat wyślij nam email lub napisz na czacie. Winietki do Chorwacji warto kupić przed wyjazdem, aby uniknąć problemów po drodze i w spokoju przygotować się na podróż. Poniżej prezentujemy zestawy winiet na najpopularniejsze trasy:

Trasa CZ - AT - SI

      

Zestaw winiet na trasę przez Czechy, Austrię i Słowenię. Sprawdź koszt i wykup wszystkie winiety w jednym miejscu, jeszcze przed wyjazdem.

 

Trasa SK - HU

   

Zestaw winiet na trasę przez Słowację i Węgry. Poznaj koszt i zamów bezpiecznie, oficjalne potwierdzenia otrzymasz do 15 min.

Oblicz cenę przejazdu

Trasa do Chorwacji, a cena winiet

Polacy jadący na wakacje do Chorwacji najczęściej wybierają jedną z dwóch tras. Pierwsza - prowadząca przez Czechy, Austrię oraz Słowenię, lub druga - prowadząca przez Słowację oraz Węgry. Koszt winiet do Chorwacji na trasie pierwszej jest ponad dwukrotnie wyższy od tego, jaki poniesie się na trasie przez Słowację i Węgry. Jest to spowodowane głownie tym, że w Słowenii winiety są stosunkowo drogie oraz nie ma dostępnych winiet na 10 dni (wyłącznie 7 dni lub miesieczne). Jeżeli najważniejszym kryterium jest cena przejazdu, to zdecydowanie polecamy trasę SK - HU. Warto pamiętać jednak, że wjeżdżając do Chorwacji od strony północno-wschodniej, trzebą bedzie przejechać więcej kilometrów w samej Chorwacji, aby dostać się do popularnych ośrodków turystycznych na południu kraju. Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora opłat drogowych w Chorwacji, aby lepiej zaplanować koszty winiet oraz bramek.

Zanim wyruszysz... Ubezpiecz się!

ubezpieczenie

Pamiętaj o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia turystycznego na Twój wyjazd zagraniczny. Ubezpieczenia turystyczne oficjalnie rekomendowane są przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ma to związek z różnicami w refundacji usług przez NFZ pomiędzy krajami. Sprawdź dopasowane oferty:  

Pokaż oferty ubezpieczeń
 
Zamów online w 5 minut
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium