Chorwacja

Czy w Chorwacji są winiety?

W Chorwacji opłaty za autostrady dokonuje się tak jak w Polsce, czyli na bramkach. W Chorwacji nie kupuje się winiet! Kierowca pobiera bilecik na bramce wjazdowej, a opłata pobierana jest na bramce wyjazdowej. Koszt przejazdu jest adekwatny do pokonanego dystansu. W Chorwacji ceny za autostrady zmieniają się w zależności od sezonu turystycznego. Jeżeli chcesz sprawdzić dokładny koszt przejazdu od momentu wjazdu na autostradę do jej opuszczenia, skorzystaj z kalkulatora opłat za autostrady w Chorwacji.

Z dniem 1 stycznia 2023 roku Chorwacja weszła do strefy euro. Spowodowało to zmianę cennika opłat za autostrady. Zaktualizowaliśmy nasz kalkulator - uwzględnia on przyjęcie EUR przez Chorwację. Wykorzystaj poniższy kalkulator, aby sprawdzić koszt autostrad w Chorwacji na 2023 rok.

Otwórz kalkulator opłat w Chorwacji

Jak kupić winiety na pozostałe kraje?

Winiety do pozostałych europejskich krajów, które leżą na trasie do Chorwacji, można zakupić w naszym sklepie. Sprzedajemy zarówno tradycyjne naklejki jak i elektroniczne winiety przesyłane na skrzynkę e-mail. Winiety na trasę do Chorwacji warto kupić przed wyjazdem, aby uniknąć problemów po drodze i w spokoju przygotować się na podróż.

 

Kup winiety

Trasa do Chorwacji, a cena winiet

Polacy jadący na wakacje do Chorwacji najczęściej wybierają jedną z dwóch tras. Pierwsza - prowadząca przez Czechy, Austrię oraz Słowenię, lub druga - prowadząca przez Słowację oraz Węgry. Koszt winiet do Chorwacji na trasie pierwszej jest ponad dwukrotnie wyższy od tego, jaki poniesie się na trasie przez Słowację i Węgry. Jest to spowodowane głownie tym, że w Słowenii winiety są stosunkowo drogie oraz nie ma dostępnych winiet na 10 dni (wyłącznie 7 dni lub miesieczne). Jeżeli najważniejszym kryterium jest cena przejazdu, to zdecydowanie polecamy trasę SK - HU. Warto pamiętać jednak, że wjeżdżając do Chorwacji od strony północno-wschodniej, trzebą bedzie przejechać więcej kilometrów w samej Chorwacji, aby dostać się do popularnych ośrodków turystycznych na południu kraju. Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora opłat drogowych w Chorwacji, aby lepiej zaplanować koszty winiet oraz bramek.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium