Winiety Austria

Zamów oficjalne winiety do Austrii na przejazd autostradami

Wykup austriackie winiety online!

Zamów winietę na poruszanie się płatnymi drogami w Austrii online. Szybko i bezpiecznie opłać przejazd, używając wygodnych płatności - karta, BLIK, szybkim przelew. Skorzystaj z pomocy naszych konsultantów w razie potrzeby. Po opłaceniu zamówienia otrzymasz oficjalny dokument w formacie PDF.

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Przejdź do działu czas i koszty dostawy, aby dowiedzieć się więcej.

Bezpieczeństwo danych

Podczas zakupu winiet w naszym serwisie wszystkie dane szyfrowane są certyfikatem SSL, oraz zabezpieczone wewnętrzną polityką ochrony danych osobowych.

Twoje hasła oraz wprowadzane dane kart są na bieżąco szyfrowane. Nie wykorzystujemy również Twoich danych osobowych w celach marketingowych.

Dlaczego warto?

Zamawiając winiety do Austrii w serwisie Winiety-Online.pl masz pewność, że Twoje zamówienie zostanie zweryfikowane i poprawnie zrealizowane zgodnie z aktualnym czasem realizacji.

Po wykupieniu winiety otrzymasz oficjalne potwierdzenie w formacie PDF. Kupując winiety austriackie (AT) przed wyjazdem unikasz problemów po drodze, w spokoju realizujesz zamówienie oraz minimalizujesz ryzyko błędu.

Najważniejsze informacje - winiety

Winiety Austria obowiązują dla pojazdów do 3,5 tony oraz motocykli. Przyczepy ciągnięte przez pojazdy kwalifikujące się do winiet, zwolnione są z konieczności posiadania dodatkowej winiety. Operatorem dróg oraz przyjmującym opłaty jest organizacja ASFiNAG. Po opłaceniu zamówienia i jego realizacji, otrzymasz winiety w postaci oficjalnego potwierdzenie PDF na Twoją skrzynke mailową.

Dodatkowe opłaty odcinkowe

Większość dróg w Austrii opłacana jest za pomocą winiet, istnieją jednak odcinki dodatkowo płatne, takie jak mosty czy tunele i nie tylko. Najczęściej są one ograniczone bramkami wjazdowymi i wyjazdowymi, gdzie można dokonać opłaty, należy jednak zwracać uwagę na informacje umieszczone na znakach. Popularna trasa z Polski do Chorwacji (przez Wiedeń i Graz) nie przebiega przez odcinki dodatkowo płatne - obowiązują wyłącznie winiety.

 

Winiety

Symbol winiety

W Austrii winiety obowiązują na ok. 2200 km dróg, składają się na nie dobrej jakości drogi szybkiego ruchu:

A - Autostrady
S -
Drogi ekspresowe

Kup winiety

Opłaty odcinkowe (dodatkowe)

Symbol biletu autostradowego

Niektóre obiekty infrastruktury (mosty / tunele) oraz niektóre odcinki tras są dodatkowo płatne w postaci biletów przejazdu, które można nabyć online lub na miejscu (na bramkach) przed wjazdem, obowiązują na odcinkach:

A13 - Brenner
A10 - Tauern
S16 - Alberg
A11 - Karawanken
A9 - Bosruck
A9 - Gleinalm

> Zobacz mapę <

Sklep

Winiety - pojazdy o DMC do 3,5 tony

Wszystkie pojazdy dwuśladowe z o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.

Winiety - kategoria motocykle

Wszystkie pojazdy zarejestrowane jako motocykle.

Bilety odcinkowe

Dodatkowe opłaty za przejazd odcinkami dodatkowo płatnymi, mostami lub tunelami.

Informacje dodatkowe

Rodzaje opłat w Austrii - winiety i bilety odcinkowe

Na poniższej mapie wyszczególniono dwa rodzaje opłat drogowych jakie obowiązują w Austrii, tj. winiety oraz bilety odcinkowe. Pod mapą znajdują się dwie sekcje opisujące specyfikę każdej z opłat - zachęcamy do zapoznania się z każdą z nich, dzięki czemu łatwiej uniknąć ewentualnego mandatu.

Mapa płatnych odcinków autostradowych w Austrii - winiety

Austria - mapa wszystkich płatnych autostrad (winiety) oraz opłat dodatkowych (bilety odcinkowe).

 

     Obowiązują winiety

     Obowiązują bilety odcinkowe (dowiedz się więcej)

Winiety do Austrii

 

  Rodzaje winiet austriackich

Winiety Austria przeznaczone są dla pojazdów do 3,5 tony oraz motocykli. System jest intuicyjny i dobrze przygotowany. Kontroli dokonuje system monitoringu przy drogach oraz uprawnione do tego służby. Poniżej prezentujemy tabelę z rodzajami winiet:

Kategorie winiet w Austrii.
Kategoria winiety Przeznaczenie winiety
Samochody Wszystkie samochody do 3,5 t.
Motocykle Pojazdy jednośladowe

  Okres ważności winiet

W Austrii winiety zostały podzielone na 4 typy, ze względu na okres obowiązywania. Największą różnicą w stosunku do pozostałych państw, jest brak winiety na 30 dni lub winiety miesięcznej, której odpowiednikiem w Austrii jest winieta na 2 miesiące. Poniżej lista dostępnych winiet:

Winieta do Austrii na wskazany dzień  

Z dniem 1 grudnia 2023, Austria jako pierwsza w Europie wprowadziła nowy typ winiety autostradowej - winieta na wskazany dzień do Austrii. Winieta "na 1 dzień" do Austrii ważna jest do godziny 23:59 dnia wskazanego w zamówieniu, oznacza to, że kupując tę winietę o godzinie 22:00, z datą startu ważności "od dziś", winieta ta będzie ważna tylko przez ok 2 godziny.

Winieta do Austrii na 10 dni   

Ważna od daty wskazanej w zamówieniu + 9 kolejnych dni, do godziny 23:59 ostatniego dnia. Jeżeli winieta kupowana jest "od dziś", jej ważność rozpoczyna się w momencie realizacji zamówienia w systemie austriackim + 9 kolejnych dni, również do godziny 23:59 ostatniego dnia.

Winieta do Austrii na 2 m-ce   

Winieta jest ważna od dnia wskazanego w zamówieniu, do dnia tej samej daty w drugim kolejnym miesiącu do godziny 23:59. Jeżeli dany miesiąc nie posiada takiej samej daty, winieta jest ważna do końca ostatniego dnia tego miesiąca. Zakupując winietę z datą startu ważności "od dziś" winieta rozpoczyna swoją ważność w momencie wykupiwnia jej w systemie austriackim, a kończy się zgodnie z warunkami podanymi powyżej.

Winieta na rok 2024

Czasowo niedostępna w naszym serwisie

Winieta "roczna" ma ustaloną z góry datę ważności. Edycja na rok 2024 ważna jest od 1 grudnia 2023 r. (lub od momentu jej wykupienia po dacie 1 grudnia 2023 r.) do 31 stycznia 2025 r. Oznacza to, że wykupienie winiety rocznej przestaje się opłacać mniej więcej od sierpnia/września danego roku, ze względu na to, że tańszą opcją jest nabycie winiet krótkookresowych, np. na 2 miesiące.

Bilety odcinkowe do Austrii

 

  Mosty, tunele i inne odcinki

Winiety do Austrii to opłaty drogowe za drogi publiczne o wyższej kategorii, takie jak autostrady i drogi ekspresowe w całym kraju. Drogi płatne są oznaczone dodatkowymi znakami, ustawionymi na wjazdach oraz wzdłuż trasy. Przed wjazdem na takie drogi należy mieć wykupioną winietę. Winiety do Austrii nie obowiązują na niektórych odcinkach dodatkowo płatnych, takich jak niektóre tunele, mosty lub inne fragmenty dróg. Każdy z tych odcinków jest dobrze oznaczony i należy wykupić dodatkową opłatę odcinkową. Lista odcinków dodatkowo płatnych, gdzie nie obowiązują winiety:

  • S16 – Arlberg
  • A13 – Brenner - KUP
  • A10 – Tauern/Katschberg - KUP
  • A11 – Karawanken
  • A9 – Bosruck
  • A9 – Gleinalm

  Jak skorzystać z odcinka dodatkowo płatnego?

We wszystkich miejscach w których obowiązuje dodatkowa opłata za przejazd przez tunel, most czy dodatkowo płatny odcinek drogi znajdują się punkty poboru opłat, czyli tzw. bramki. Aby legalnie i bez mandatu pokonać bramki należy wybrać jedną z opcji poniżej:

  • należy wcześniej zakupić online bilet odcinkowy na przejazd przez dane miejsce, np. bilet odcinkowy na przejazd przez bramki na przełęczy Brenner, a następnie należy skorzystać z zielonego pasa do przejazdów automatycznych,
  • należy opłacić przejazd przez bramki w miejscu, które przekraczamy, gotówką lub kartą debetową / kredytową (każdy inny pas niż zielony).

Uwaga! Niektóre pasy do przejazdu automatycznego oznaczone kolorem zielonym nie mają szlabanów, aby maksymalnie zwiększyć przepustowość takiego stanowiska - są to pasy dla osób które nabyły bilet odcinkowy online. Osoby korzystające z pasa szybkiego przejazdu (kolor zielony), które nie mają wykupionego biletu odcinkowego narażają się na otrzymanie mandatu!

Bramki na autostradzie A9 w Austrii - punkt poboru opłat Gleinalm.

Przykład bramek wjazdowych na autostradzie A9. Punkt poboru opłat Gleinalm. Nie korzystaj z zielonego pasa, jeśli nie wykupiłeś biletu odcinkowego online!

Winiety Austria - Zamów online!

Zamów winietę do Austrii szybko i wygodnie. Bezpiecznie zrealizuj płatność z użyciem BLIKa, kraty lub szybkiego przelewu. Winietę wyślemy, na Twój adres e-mail do 15 min od opłacenia zamówienia.

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.

Mandaty w Austrii

 

  Mandaty za brak winiety

W przypadku poruszania się po drogach płatnych w Austrii bez ważnej winiety, służby nakładają mandat karny w wysokości:

  • Samochody osobowe - 120 euro
  • Motocykle - 65 euro

Opłatę za brak winiety należy opłacić bezpośrednio policjantowi w trakcie kontroli drogowej. Kierowcy, który odmówi uiszczenia opłaty, grozi zawiadomienie sądu i kara w wysokości do 3000 euro. Mandat za brak winiety może również przyjść pocztą, nawet do roku od momentu powstania wykroczenia. W takim przypadku należy postępować zgodnie z instrukcją wysłaną razem z mandatem.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium