Winiety Austria 2023

Skorzystaj z możliwości łatwego zamówienia austryjackich winiet. Zamów oficjalne winiety na przejazd przez austriackie autostrady, wygodnie i bez problemów po drodze. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, napisz do nas na adres sklep@winiety-online.pl - jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zamów winiety do Austrii!

Winiety do Austrii dostępne są cały rok i mają postać elektroniczną, po wykupieniu przesyłamy je na Twój adres e-mail. Austria oferuje winiety na 10 dni, na 2 miesiące oraz roczne. Podróżując przez Austrię pamiętaj o bezwzględnie egzekwowanych przepisach drogowych, odpowiednim wyposażeniu samochodu oraz dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym.

Dlaczego warto zamówić winiety do Austrii przez Internet?

 • unikasz szukania punktów sprzedaży na trasie,
 • w spokoju realizujesz zamówienie,
 • jesteś przygotowany do trasy przed wyjazdem,
 • otrzymujesz winiety na e-mail, jeszcze przed wyjazdem,
 • nie czekasz na zakup winiety w kolejce.

Winiety elektroniczne do Austrii nabywane w naszym sklepie nie podlegają 18-dniowemu okresowi ochronnemu, to znaczy, że są ważne od daty wskazanej podczas składania zamówienia, nawet jeśli jest to dzień dzisiejszy.

Sklep z winietami do Austrii

Wybierz interesującą Cię winietę i zamów wygodnie z dostawą do domu. Jeżeli masz problem z dopasowaniem odpowiedniej winiety, skorzystaj z wyszukiwarki winiet, która dobierze winiety za Ciebie.

Czas dostawy

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Przejdź do działu czas i koszty dostawy, aby dowiedzieć się więcej.

Kategoria - pojazdy o DMC do 3.5 tony

Wszystkie pojazdy dwuśladowe z dopuszczalną masą do 3,5 t.

Kategoria - motocykle

Wszystkie pojazdy zarejestrowane jako motocykle

Bilety na inne przejazdy

Dodatkowe opłaty za przejazd mostami lub tunelami

Ważne uwagi dotyczące przejazdu przez Austrię

Winiety Austria - bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami dotyczącymi podróżowania przez Austrię w czasach epidemii COVID-19. Przeczytaj najnowsze komunikaty na stronach rządowych - przyjazd i tranzyt przez Austrię (dla osób, które tylko przejeżdżają przez Austrię, polecamy sekcję "Tranzyt")..
 1. Unikaj przekraczania prędkości i przestrzegaj przepisów, gdyż policja w Austrii jest znacznie bardziej surowa, szczególnie dla obcokrajowców ;) 
 2. Nie kupuj winiet z dużym wyprzedzeniem, Twoje plany mogą się zmienić, a odzyskanie pieniędzy za wykupioną winietę nie jest możliwe.
 3. Zwracaj uwagę na trasie czy nie wjeżdżasz na drogę dodatkowo płatną (np. płatny tunel lub popularny odcinek Brenner). Winiety nie obejmują tych opłat i konieczne jest dokonanie dodatkowej opłaty na miejscu.
 4. Jeżeli chcesz przeczytać o austriackich wymaganiach dotyczących wyposażenia samochodu, kliknij wymagane wyposażenie samochodu w Austrii

Ile kosztują winiety do Austrii?

Ceny winiet znajdują się w opisie każdej z opłat, w naszym sklepie walutą transakcyjną jest polski złoty. Płatności za austriackie winiety dokonasz w wygodny dla Ciebie sposób - oferujemy BLIK, szybki przelew internetowy, karta Visa lub Mastercard. Potwierdzenie wykonania płatności wysyłamy błyskawicznie po zaksięgowaniu, zazwyczaj do 1 minuty od złożenia zamówienia. 

Jak dostarczamy winiety austriackie?

Winiety Austria dostarczamy w formie elektronicznej na podany w zamówieniu adres e-mail. Po opłaceniu zamówienia otrzymasz link do pobrania elektronicznej winiety do Austrii. Potwierdzenie należy pobrać i zachować na czas podróży w formie fizycznej lub elektronicznej. Nie trzeba umieszczać potwierdzenia w widocznym miejscu. Więcej szczegółów na temat realizacji znajdziesz w dziale warunki dostawy.

Czy winiety zakupione w tym sklepie będą ważne dopiero za 18 dni ze względu na okres ochronny?

Nie, winiety nabywane w naszym sklepie są ważne od daty wskazanej podczas składania zamówienia. Mogą Państwo bez obaw złożyć zamówienie na winietę ważną od dzisiaj. Po realizacji zamówienia przez sklep i otrzymaniu winiety na skrzynkę e-mail mogą Państwo bezpiecznie wjechać do Austrii.

Brak wykupienia winiety

W przypadku poruszania się po drogach płatnych w Austrii bez ważnej winiety, służby nakładają mandat karny w wysokości:

 • Samochody osobowe - 120 euro
 • Motocykle - 65 euro

Opłatę za brak winiety należy opłacić bezpośrednio policjantowi w trakcie kontroli drogowej. Kierowcy, który odmówi uiszczenia opłaty, grozi zawiadomienie sądu i kara w wysokości do 3000 euro. Mandat za brak winiety może również przyjść pocztą, nawet do roku od momentu powstania wykroczenia. W takim przypadku należy postępować zgodnie z instrukcją wysłaną razem z mandatem.

Odcinki dodatkowo płatne

Winiety austriackie to opłaty drogowe za drogi publiczne o wyższej kategorii, takie jak autostrady i drogi ekspresowe w całym kraju. Drogi płatne są oznaczone dodatkowymi znakami, ustawionymi na wjazdach oraz wzdłuż trasy. Przed wjazdem należy mieć wykupioną winietę. Winiety austriackie nie obowiązują na niektórych odcinkach dodatkowo płatnych, takich jak niektóre tunele lub mosty. Każdy z tych odcinków jest dobrze oznaczony i należy wykupić dodatkową opłatę odcinkową. Lista odcinków dodatkowo płatnych, gdzie nie obowiązują winiety:

 • S16 – Arlberg
 • A13 – Brenner - KUP
 • A10 – Tauern/Katschberg - KUP
 • A11 – Karawanken
 • A9 – Bosruck
 • A9 – Gleinalm
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium