Winiety Austria

Zamów oficjalne winiety do Austrii na przejazd autostradami

Wykup austriackie winiety online!

Zamów winietę na poruszanie się płatnymi drogami w Austrii online. Szybko i bezpiecznie opłać przejazd, używając wygodnych płatności - karta, BLIK, szybkim przelew. Skorzystaj z pomocy naszych konsultantów w razie potrzeby. Po opłaceniu zamówienia otrzymasz oficjalny dokument w formacie PDF.

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Przejdź do działu czas i koszty dostawy, aby dowiedzieć się więcej.

Bezpieczeństwo danych

Podczas zakupu winiet w naszym serwisie wszystkie dane szyfrowane są certyfikatem SSL, oraz zabezpieczone wewnętrzną polityką ochrony danych osobowych.

Twoje hasła oraz wprowadzane dane kart są na bieżąco szyfrowane. Nie wykorzystujemy również Twoich danych osobowych w celach marketingowych.

Dlaczego warto?

Zamawiając winiety do Austrii w serwisie Winiety-Online.pl masz pewność, że Twoje zamówienie zostanie zweryfikowane i poprawnie zrealizowane zgodnie z aktualnym czasem realizacji.

Po wykupieniu winiety otrzymasz oficjalne potwierdzenie w formacie PDF. Kupując winiety austriackie (AT) przed wyjazdem unikasz problemów po drodze, w spokoju realizujesz zamówienie oraz minimalizujesz ryzyko błędu.

Najważniejsze informacje

Winiety Austria obowiązują dla pojazdów do 3,5 tony oraz motocykli. Przyczepy ciągnięte przez pojazdy kwalifikujące się do winiet, zwolnione są z konieczności posiadania dodatkowej winiety. Operatorem dróg oraz przyjmującym opłaty jest organizacja ASFiNAG. Po opłaceniu zamówienia i jego realizacji, otrzymasz winiety w postaci oficjalnego potwierdzenie PDF na Twoją skrzynke mailową.

Dodatkowe opłaty odcinkowe

Większość dróg w Austrii opłacana jest za pomocą winiet, istnieją jednak odcinki dodatkowo płatne, takie jak mosty czy tunele. Nie ma jednak ryzyka nieświadomoego wjazdu na taki odcinek, gdyż jest on ograniczony bramkami wjazdowymi i wyjazdowymi, gdzie można dokonać opłaty. Popularna trasa z Polski do Chorwacji (przez Wiedeń i Graz) nie przebiega przez odcinki dodatkowo płatne - obowiązują wyłącznie winiety.

 

Winiety

Symbol winiety

W Austrii winiety obowiązują na ok. 2200 km dróg, składają się na nie dobrej jakości drogi szybkiego ruchu:

A - Autostrady
S -
Drogi ekspresowe

Kup winiety

Opłaty odcinkowe (dodatkowe)

Symbol biletu autostradowego

Niektóre fragmenty tras są dodatkowo płatne (na bramkach), w postaci biletów przejazdu, które można nabyć online lub na miejscu przed wjazdem, obowiązują na odcinkach:

A13 - Brenner
A10 - Tauern
S16 - Alberg
A11 - Karawanken
A9 - Bosruck
A9 - Gleinalm

> Zobacz mapę <

 

Sklep

Winiety - pojazdy o DMC do 3,5 tony

Wszystkie pojazdy dwuśladowe z o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.

Winiety - kategoria motocykle

Wszystkie pojazdy zarejestrowane jako motocykle.

Bilety na inne przejazdy

Dodatkowe opłaty za przejazd mostami lub tunelami.

Informacje dodatkowe

Winiety do Austrii

 

  Rodzaje winiet austriackich

Winiety Austria przeznaczone są dla pojazdów do 3,5 tony oraz motocykli. System jest intuicyjny i dobrze przygotowany. Kontroli dokonuje system monitoringu przy drogach oraz uprawnione do tego służby. Poniżej prezentujemy tabelę z rodzajami winiet:

Kategorie winiet w Austrii.
Kategoria winiety Przeznaczenie winiety
Samochody Wszystkie samochody do 3,5 t.
Motocykle Pojazdy jednośladowe

  Okres ważności winiet

W Austrii winiety zostały podzielone na 3 typy, ze względu na okres obowiązywania. Największą różnicą w stosunku do pozostałych państw, jest brak winiety na 30 dni lub winiety miesięcznej, której odpowiednikiem w Austrii jest winieta na 2 miesiące. Poniżej lista dostępnych winiet:

Winieta do Austrii na 1 dzień

Dostępna od 1 grudnia 2023 r.

Z dniem 1 grudnia 2023, Austria jako pierwsza w Europie wprowadzi nowy typ winiety autostradowej - winieta na 1 dzień do Austrii. Winieta na jedną dobę do Austrii ważna jest 24 godziny i uprawnia do przejazdu do przez ten kraj na takich samych zasadach jak inne winiety, np. 10 dniowe czy 2 miesięczne.

Główną zaletą winiety jednodniowej jest jej cena, która jest niższa niż cena dla winiety 10 dniowej. Winietę jednodniową w szczególności docenią kierowcy, których celem podróży są np. kraje południa Europy w czasie wakacji.

Winieta do Austrii na 10 dni   

Ważna od daty wskazanej w zamówieniu + 9 kolejnych dni, do godziny 23:59 ostatniego dnia. Jeżeli winieta kupowana jest "od dziś", jej ważność rozpoczyna się w momencie realizacji zamówienia w systemie austriackim + 9 kolejnych dni, również do godziny 23:59 ostatniego dnia.

Winieta do Austrii na 2 m-ce   

Winieta jest ważna od dnia wskazanego w zamówieniu, do dnia tej samej daty w drugim kolejnym miesiącu do godziny 23:59. Jeżeli dany miesiąc nie posiada takiej samej daty, winieta jest ważna do końca ostatniego dnia tego miesiąca. Zakupując winietę z datą startu ważności "od dziś" winieta rozpoczyna swoją ważność w momencie wykupiwnia jej w systemie austriackim, a kończy się zgodnie z warunkami podanymi powyżej.

Winieta na rok 2024   

Winieta "roczna" ma ustaloną z góry datę ważności. Edycja na rok 2024 ważna jest od 1 grudnia 2023 r. (lub od momentu jej wykupienia po dacie 1 grudnia 2023 r.) do 31 stycznia 2025 r. Oznacza to, że wykupienie winiety rocznej przestaje się opłacać mniej więcej od sierpnia/września danego roku, ze względu na to, że tańszą opcją jest nabycie winiet krótkookresowych, np. na 2 miesiące.

  Odcinki płatne (winiety)

Mapa płatnych odcinków autostradowych w Austrii - winiety

Mapa wszystkich płatnych odcinków w Austrii.

 

     Obowiązują winiety

     Odcinki dodatkowo płatne

Winiety Austria - Zamów online!

Zamów winietę do Austrii szybko i wygodnie. Bezpiecznie zrealizuj płatność z użyciem BLIKa, kraty lub szybkiego przelewu. Winietę wyślemy, na Twój adres e-mail do 15 min od opłacenia zamówienia.

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.

Odcinki dodatkowo płatne

 

  Mosty i tunele

Winiety Austria to opłaty drogowe za drogi publiczne o wyższej kategorii, takie jak autostrady i drogi ekspresowe w całym kraju. Drogi płatne są oznaczone dodatkowymi znakami, ustawionymi na wjazdach oraz wzdłuż trasy. Przed wjazdem należy mieć wykupioną winietę. Winiety austria nie obowiązują na niektórych odcinkach dodatkowo płatnych, takich jak niektóre tunele lub mosty. Każdy z tych odcinków jest dobrze oznaczony i należy wykupić dodatkową opłatę odcinkową. Lista odcinków dodatkowo płatnych, gdzie nie obowiązują winiety:

  • S16 – Arlberg
  • A13 – Brenner - KUP
  • A10 – Tauern/Katschberg - KUP
  • A11 – Karawanken
  • A9 – Bosruck
  • A9 – Gleinalm

Samochody, które wykupiły opłatę odcinkowa online, muszą poruszać się określonym pasem, aby szlabany podniosły się automatycznie. Instrukcja znajduje się na przesłanym dokumencie potwierdzającym wniesienie opłaty. Zachęcamy do zapoznania się, aby nie narazić się na konieczność zmiany bramki wjazdowej lub opłacenia przejazdu ponownie.

Mandaty w Austrii

 

  Mandaty za brak winiety

W przypadku poruszania się po drogach płatnych w Austrii bez ważnej winiety, służby nakładają mandat karny w wysokości:

  • Samochody osobowe - 120 euro
  • Motocykle - 65 euro

Opłatę za brak winiety należy opłacić bezpośrednio policjantowi w trakcie kontroli drogowej. Kierowcy, który odmówi uiszczenia opłaty, grozi zawiadomienie sądu i kara w wysokości do 3000 euro. Mandat za brak winiety może również przyjść pocztą, nawet do roku od momentu powstania wykroczenia. W takim przypadku należy postępować zgodnie z instrukcją wysłaną razem z mandatem.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium