Winiety Austria 2023

Skorzystaj z możliwości łatwego zamówienia austryjackich winiet. Zamów oficjalne winiety na przejazd przez austriackie autostrady, wygodnie i bez problemów po drodze. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, napisz do nas na adres sklep@winiety-online.pl - jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Winiety i odcinki dodatkowo płatne

Większość dróg w Austrii opłacana jest za pomocą winiet, istnieją jednak odcinki dodatkowo płatne, takie jak mosty czy tunele. Nie ma jednak ryzyka nieświadomoego wjazdu na taki odcinek, gdyż jest on ograniczony bramkami wjazdowymi i wyjazdowymi, gdzie można dokonać opłaty. Popularna trasa z Polski do Chorwacji (przez Wiedeń i Graz) nie przebiega przez odcinki dodatkowo płatne - obowiązują wyłącznie winiety.

Winiety

Symbol winiety

W Austrii winiety obowiązują na ok. 2200 km dróg, składają się na nie dobrej jakości drogi szybkiego ruchu:

A - Autostrady
S -
Drogi ekspresowe

Kup winiety

Opłaty odcinkowe (dodatkowe)

Symbol biletu autostradowego

Niektóre fragmenty tras są dodatkowo płatne (na bramkach), w postaci biletów przejazdu, które można nabyć online lub na miejscu przed wjazdem, obowiązują na odcinkach:

A13 - Brenner
A10 - Tauern
S16 - Alberg
A11 - Karawanken
A9 - Bosruck
A9 - Gleinalm

> Zobacz mapę <

Zamów winiety do Austrii!

Winiety do Austrii dostępne są cały rok i mają postać elektroniczną, po wykupieniu przesyłamy je na Twój adres e-mail. Austria oferuje winiety na 10 dni, na 2 miesiące oraz roczne. Podróżując przez Austrię pamiętaj o bezwzględnie egzekwowanych przepisach drogowych, odpowiednim wyposażeniu samochodu oraz dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym.

Dlaczego warto zamówić winiety do Austrii przez Internet?

 • unikasz szukania punktów sprzedaży na trasie,
 • w spokoju realizujesz zamówienie,
 • jesteś przygotowany do trasy przed wyjazdem,
 • otrzymujesz winiety na e-mail, jeszcze przed wyjazdem,
 • nie czekasz na zakup winiety w kolejce.

Winiety elektroniczne do Austrii nabywane w naszym sklepie nie podlegają 18-dniowemu okresowi ochronnemu, to znaczy, że są ważne od daty wskazanej podczas składania zamówienia, nawet jeśli jest to dzień dzisiejszy.

Sklep z winietami do Austrii

Wybierz interesującą Cię winietę i zamów wygodnie z dostawą do domu. Jeżeli masz problem z dopasowaniem odpowiedniej winiety, skorzystaj z wyszukiwarki winiet, która dobierze winiety za Ciebie.

Czas dostawy

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Przejdź do działu czas i koszty dostawy, aby dowiedzieć się więcej.

Winiety - pojazdy o DMC do 3,5 tony

Wszystkie pojazdy dwuśladowe z o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.

Winiety - kategoria motocykle

Wszystkie pojazdy zarejestrowane jako motocykle.

Bilety na inne przejazdy

Dodatkowe opłaty za przejazd mostami lub tunelami.

Ważne uwagi dotyczące przejazdu przez Austrię

Mapa dróg płatnych, na których obowiązują winiety lub dodatkowe opłaty odcinkowe:

Mapa płatnych odcinków autostradowych w Austrii - winiety

     Obowiązują winiety

     Odcinki dodatkowo płatne

Winiety Austria

Poniżej przedstawiamy kilka krótkich porad, o których powinni pamiętać kierowcy podróżujący przez Austrię:
 1. Unikaj przekraczania prędkości i przestrzegaj przepisów, gdyż policja w Austrii jest znacznie bardziej surowa, szczególnie dla obcokrajowców ;) 
 2. Nie kupuj winiet z dużym wyprzedzeniem, Twoje plany mogą się zmienić, a odzyskanie pieniędzy za wykupioną winietę nie jest możliwe.
 3. Zwracaj uwagę na trasie czy nie wjeżdżasz na drogę dodatkowo płatną (np. płatny tunel lub popularny odcinek Brenner). Winiety nie obejmują tych opłat i konieczne jest dokonanie dodatkowej opłaty na miejscu.
 4. Jeżeli chcesz przeczytać o austriackich wymaganiach dotyczących wyposażenia samochodu, kliknij wymagane wyposażenie samochodu w Austrii

Winieta jednodniowa do Austrii

Z dniem 1 grudnia 2023, Austria jako pierwsza w Europie wprowadzi nowy typ winiety autostradowej - winieta na 1 dzień do Austrii. Winieta na jedną dobę do Austrii ważna jest 24 godziny i uprawnia do przejazdu do przez ten kraj na takich samych zasadach jak inne winiety, np. 10 dniowe czy 2 miesięczne.

Jakie są zalety korzystania z winiet jednodniowych? Główną zaletą winiety jednodniowej jest jej cena, która jest niższa niż cena dla winiety 10 dniowej. Winietę jednodniową w szczególności docenią kierowcy, których celem podróży są np. kraje południa Europy w czasie wakacji.

Czy winieta jednodniowa do Austrii opłaca się? Jak zawsze, to zależy. Jeśli planujemy podróż tylko w jedną stronę lub jedziemy na wakacje na dłuższy okres czasu (np. więcej niż 10 dni - przypadek w którym jedna 10 dniowa winieta nie wystarczy, aby wrócić do domu) to winieta jednodniowa jest świetnym rozwiązaniem - zamiast kupować dwie winiety dziesięciodniowe, lepiej jest kupić 2 winiety jednodniowe, które są tańsze niż jedna czy dwie winiety 10 dniowe.

Kup winiety

Ile kosztują winiety do Austrii?

Ceny winiet znajdują się w opisie każdej z opłat, w naszym sklepie walutą transakcyjną jest polski złoty. Płatności za austriackie winiety dokonasz w wygodny dla Ciebie sposób - oferujemy BLIK, szybki przelew internetowy, karta Visa lub Mastercard. Potwierdzenie wykonania płatności wysyłamy błyskawicznie po zaksięgowaniu, zazwyczaj do 1 minuty od złożenia zamówienia. 

Jak dostarczamy winiety austriackie?

Winiety Austria dostarczamy w formie elektronicznej na podany w zamówieniu adres e-mail. Po opłaceniu zamówienia otrzymasz link do pobrania elektronicznej winiety do Austrii. Potwierdzenie należy pobrać i zachować na czas podróży w formie fizycznej lub elektronicznej. Nie trzeba umieszczać potwierdzenia w widocznym miejscu. Więcej szczegółów na temat realizacji znajdziesz w dziale warunki dostawy.

Czy winiety zakupione w tym sklepie będą ważne dopiero za 18 dni ze względu na okres ochronny?

Nie, winiety nabywane w naszym sklepie są ważne od daty wskazanej podczas składania zamówienia. Mogą Państwo bez obaw złożyć zamówienie na winietę ważną od dzisiaj. Po realizacji zamówienia przez sklep i otrzymaniu winiety na skrzynkę e-mail mogą Państwo bezpiecznie wjechać do Austrii.

Brak wykupienia winiety

W przypadku poruszania się po drogach płatnych w Austrii bez ważnej winiety, służby nakładają mandat karny w wysokości:

 • Samochody osobowe - 120 euro
 • Motocykle - 65 euro

Opłatę za brak winiety należy opłacić bezpośrednio policjantowi w trakcie kontroli drogowej. Kierowcy, który odmówi uiszczenia opłaty, grozi zawiadomienie sądu i kara w wysokości do 3000 euro. Mandat za brak winiety może również przyjść pocztą, nawet do roku od momentu powstania wykroczenia. W takim przypadku należy postępować zgodnie z instrukcją wysłaną razem z mandatem.

Odcinki dodatkowo płatne

Winiety austriackie to opłaty drogowe za drogi publiczne o wyższej kategorii, takie jak autostrady i drogi ekspresowe w całym kraju. Drogi płatne są oznaczone dodatkowymi znakami, ustawionymi na wjazdach oraz wzdłuż trasy. Przed wjazdem należy mieć wykupioną winietę. Winiety austriackie nie obowiązują na niektórych odcinkach dodatkowo płatnych, takich jak niektóre tunele lub mosty. Każdy z tych odcinków jest dobrze oznaczony i należy wykupić dodatkową opłatę odcinkową. Lista odcinków dodatkowo płatnych, gdzie nie obowiązują winiety:

 • S16 – Arlberg
 • A13 – Brenner - KUP
 • A10 – Tauern/Katschberg - KUP
 • A11 – Karawanken
 • A9 – Bosruck
 • A9 – Gleinalm
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium