Ubezpieczenia

Zagraniczne
Ubezpieczenie turystyczne

Już od 3,23 zł/dzień

Sprawdź ubezpieczenia przygotowane specjalnie dla osób wyjeżdżających za granicę:

koszty leczenia, transportu i hospitalizacji
OC, kradzież bagażu
sporty ekstremalne
zdarzenia po alkoholu
zachorowanie na COVID-19

Sprawdź oferty

Rabat do -15% z kodem "winiety"

Samochód
Assistance

Już od 110 zł za 9 dni

Nowość na rynku! Wykup ubezpieczenie assistance na czas Twojego wyjazdu zagranicznego.

holowanie samochodu za granicą
naprawa usterek w terenie
dostarczenie paliwa
wymiana koła
samochód zastępczy

Wykup assistance

Ubezpieczenia turystyczne
Pytania i odpowiedzi

Pytanie 1: Ile trwa wykupienie ubezpieczenia turystycznego online?
Odpowiedź: 3 min. Konieczność podania podstawowych danych ubezpieczonych, krajów podróży i okresu ubezpieczenia.

Pytanie 2: Od kiedy jest ważne ubezpieczenie?
Odpowiedź: Ubezpieczenie turystyczne ważne jest od dnia wskazanego w formularzu. Jeżeli wyjeżdżasz "jutro", musisz złożyć zamówienie "dziś" do godziny 23:59, aby ubezpieczenie aktywne było przez cały okres Twojego wyjazdu. 

Pytanie 3: Dlaczego ubezpieczenie wykupione online jest tańsze?
Odpowiedź: Ubezpieczenie online jest tańsze, ponieważ cały proces odbywa się bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym, bez pośrednictwa agenta ubezpieczeniowego w terenie, kosztów biura/lokalu i innych.

Bezpieczeństwo
Dlaczego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na wakacje?

Ubezpieczenie

1. Podróżujesz po Europie? Karta EKUZ może nie wystarczyć.

Karta EKUZ pozwala korzystać z opieki zdrowotnej w krajach UE na takich samych zasadach, na jakich świadczenia udzielane są ich obywatelom. Oznacza to, że zakres bezpłatnej opieki medycznej gwarantowanej w ramach EKUZ jest różny, w zależności od kraju pobytu ubezpieczonego. Dlatego też karta EKUZ nie daje gwarancji, że darmowe będą tak podstawowe usługi jak: wizyta u lekarza rodzinnego lub transport karetką. Mimo posiadania karty zawsze trzeba też z własnej kieszeni zapłacić za ewentualny transport medyczny do swojego kraju, a najczęściej również – za udzieloną pomoc w ramach akcji poszukiwawczej lub ratunkowej (np. podczas kąpieli w morzu). Ubezpieczenia podróżne pokrywają koszty leczenia oraz transportu, a w zależności od wybranej oferty mogą obejmować także NNW, OC, Assistance czy ubezpieczenie bagażu.

2. Zdarzenia po alkoholu.

Klauzula alkoholowa zapewnia bezpieczeństwo w momencie, gdy ubezpieczony turysta potrzebuje w czasie swojego wyjazdu pomocy lekarskiej, a znajduje się pod wpływem alkoholu. Opcja ta to rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego, pokrywające wyłącznie koszty leczenia oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków – nie obejmuje odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Warto rozważyć te oferty, które zawierają klauzulę alkoholową. 

3. Odpowiedzialność cywilna - "must have" w dzisiejszych czasach.

Ubezpieczenia turystyczne kojarzą się najczęściej z dramatycznymi wydarzeniami, takimi jak wypadek, akcja ratownicza, itd. Są to wydarzenia, o których ciężko nawet pomyśleć, że mogą się nam przydarzyć. Problem polega na tym, że jesteśmy narażeni na duże koszty nie tylko w przypadku poważnych wydarzeń, w których dzieje się nam krzywda, ale także wtedy, kiedy to my spowodujemy szkodę innej osobie. Przykłady:

  • Na basenie przypadkiem uderzasz w kogoś, kto następnie przewraca się i łamie rękę -> szkoda na osobie
  • Przypadkiem wpadasz na kogoś na plaży, powodując rozcięcie lub stłuczenie -> szkoda na osobie
  • Wychodząc z restauracji trącisz przypadkiem przechodnia i jego telefon/aparat wypada z ręki i niszczy się -> szkoda w mieniu
  • Ktoś prosi Cię o zrobienie zdjęcia, ale sprzęt nam wypada z ręki i niszczy się -> szkoda w mieniu

W każdej z tych sytuacji możesz być pociągnięci do odpowiedzialności cywilnej, w konsekwencji czego, zmuszony jesteś do pokrycia kosztów lub wypłacenia odszkodowania. Jeżeli chcesz w spokoju i bezpiecznie spędzić wakacje i nie mieć problemów, zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia, które chroni przed następstwami podobnych wydarzeń.

Sprawdź oferty

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium