Winiety Słowenia 2023 | Zamów online!

Planujesz wyjazd i będziesz podróżować przez Słowenię? Teraz masz możliwość zamówienia elektronicznych winiet przez Internet, dzięki czemu unikniesz problemów po drodze i przygotujesz się na wyjazd już w domu. Posiadamy winiety na przejazd przez płatne drogi w Słowenii na rok 2023. Jeżeli masz pytania lub wątpliwości napisz na email sklep@winiety-online.pl - jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zamów winiety na Słowenię online!

Od 1 grudnia 2021 roku w Słowenii obowiązuje elektroniczny system poboru opłat autostradowych. Elektroniczne winiety do Słowenii można zamówić online, tuż przed wyjazdem. Po złożeniu zamówienia e-winiety do Słowenii wysyłamy na e-mail lub przez SMS.

W sprzedaży są winiety na 7, 30 oraz 365 dni kategorii 2A oraz winiety na 7, 30 i 365 dni kategorii 2B, przeznaczone dla busów i camperów.

Czym różni się kategoria winiet 2A od 2B? Winiety typu 2A są przeznaczone dla pojazdów, których wysokość nad przednią osią jest maksymalnie do 1,30m od poziomu jezdni - warunek ten spełnia większość pojazdów osobowych. Z kolegi winiety typu 2B przeznaczone są dla pojazdów, których wysokość nad przednią osią jest powyżej 1,30m od poziomu jezdni. Aby ułatwić dobór winiet, Słoweńcy przygotowali dokument - lista zmierzonych pojazdów. Jest to plik PDF, który zawiera wszystkie pojazdy kwalifikujące się do kat. 2B. Zachęcamy do jego przeglądnięcia, jeśli mają Państwo wątpliwości związane z doborem odpowiedniej winiety.

Dlaczego warto zamówić winietę do Słowenii przez Internet?

 • Unikasz szukania punktów sprzedaży na trasie,
 • w spokoju realizujesz zamówienie,
 • winiety wysyłamy na e-mail i SMS (jeśli zaznaczono wymagane zgody),
 • załatwiasz sprawę tu i teraz - wygodnie i szybko.

Szczegółowe informacje na temat kosztów wysyłki oraz dostępnych metod dostawy winiet znajdują się w dziale czas i koszty dostawy.

Kup winiety

Sklep z winietami

Kliknij w interesującą Cię winietę i poznaj szczegóły. Jeżeli masz problem z doborem odpowiedniej winiety, skorzystaj z wyszukiwarki winiet, która dobierze winiety za Ciebie.

Czas dostawy

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Przejdź do działu czas i koszty dostawy, aby dowiedzieć się więcej.

Kategoria 2A - pojazdy osobowe (do 1,30 m) i campery o DMC do 3,5 tony

Pojazdy osobowe o wysokości nad przednią osią do 1,30 m od poziomu jezdni.

Kategoria 2B - busy o DMC do 3,5 tony (od 1,30 m)

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat kategorii 2B.

Kategoria 1 - motocykle

Wszystkie pojazdy zarejestrowane jako motocykl.

Ważne informacje dotyczące przejazdu przez Słowenię

Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi podróżowania samochodem przez Słowenię w czasie pandemii COVID-19. Aktualne informacje dostępne są na stronach rządowych Informacje dla podróżnych - Słowenia. Sprawdź zanim wyruszysz w drogę.

Od 1 grudnia 2021 roku Słowenia wprowadziła elektroniczne winiety. W związku z powyższym, poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje związane z e-winietami do Słowenii.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Od kiedy będzie można kupić i korzystać z e-winiety na 2022 rok?

Zakup i korzystanie z e-winiety rocznej (i półrocznej dla motocykli) jest możliwy od 1 grudnia 2021 r.

2. Od kiedy wejdą w życie e-winiety krótkoterminowe na 2022 rok i kiedy będzie można je kupić?

Miesięczne i tygodniowe e-winiety na rok 2022 zaczęły obowiązywać 1 lutego 2022 r. i są dostępne do zakupu nie później niż 30 dni przed datą rozpoczęcia ważności, czyli nie da się wykupić winiety z datą rozpoczęcia ważności np. na za 2 miesiące. Od 1 lutego 2022 r. winiety miesięczne i tygodniowe są również dostępne wyłącznie w wersji cyfrowej (a nie w formie naklejki).

3. Jakie są zmiany w nowych winietach słoweńskich?

Zmiana dotyczy wyłącznie e-winiety rocznej, która jest ważna przez 12 miesięcy od dnia, w którym wyznaczymy jej rozpoczęcie użytkowania (do tej pory winieta roczna miała ustalony okres obowiązywania - od 1 grudnia poprzedniego roku do 31 stycznia bieżącego roku).

4. Jakie są kategorie winiet w Słowenii?

Od 1 grudnia 2013 r. w Słowenii weszła w życie nowa klasyfikacja dwuśladowych pojazdów silnikowych o maksymalnej dopuszczalnej masie nie przekraczającej 3500 kg, niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej (z przyczepą), za które opłatę uiszcza się poprzez zakup przepisanej winiety.

Pojazdy dwuśladowe kwalifikują się do:

 • drugiej klasy drogowej A o oznaczeniu "2A": campery (bez względu na wysokość nad przednią osią) i dwuśladowe pojazdy silnikowe o wysokości pojazdu nad przednią osią do 1,30 m, o maksymalnej dopuszczalnej masie nie przekraczającej 3500 kg z przyczepą lub bez.
 • drugiej klasy drogowej B o oznaczeniu "2B": dwuśladowe pojazdy silnikowe o wysokości pojazdu nad przednią osią 1,30 m lub więcej, o maksymalnej dopuszczalnej masie nie przekraczającej 3500 kg z przyczepą lub bez (dalej 2B).

Na podstawie weryfikacji pojazdów i po dokonanych pomiarach niektórych marek i modeli pojazdów Słoweńcy stwierdzili, że:

 • do klasy 2A kwalifikują się wszystkie pojazdy, które w sieci sprzedaży pojazdów silnikowych zostały oznaczone jako do 3,5 t maksymalnej dopuszczalnej masy, jak i samochody osobowe, włącznie z tzw. samochodami terenowymi, minibusami i pick upami w tym segmencie rynkowym oraz wszystkie karawany (campery). W przypadku pojazdu, który został przerobiony na karawan, cel jego wykorzystania sprawdza się na podstawie dokumentów pojazdu (np. dowód rejestracyjny, zaświadczenie o zgodności pojazdu lub inny dokument właściwego organu), z których wynika, że chodzi o pojazd typu karawan.
 • do klasy 2B kwalifikują się pojazdy wymienione w tabeli, które w sieci sprzedaży pojazdów silnikowych zostały oznaczone jako do 3,5 t maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej, jak też lekkie pojazdy gospodarcze / samochody dostawcze, furgonetki lub pickupy, także jeśli są używane do przewozu osób. Mniejsze pojazdy dostawcze / gospodarcze, które zaliczają się do klasy 2A, to: Hyundai H1, Mercedes Viano, Mercedes Vito.

5. Winiety do Słowenii - gdzie kupić?

W 2022 roku winiety do Słowenii można nabyć jedynie drogą elektroniczną. Słoweński operator poboru opłat autostradowych zrezygnował z tradycyjnych naklejek naklejanych na szybę. Winiety elektroniczne do Słowenii można nabyć w sklepie winiety-online.pl. Nie trzeba znać języka słoweńskiego lub angielskiego - wystarczy złożyć zamówienie w naszym sklepie i opłacić je dowolną formą płatności online, a obsługa sklepu zajmie się realizacją zamówienia i dołoży wszelkich starań, aby w słoweńskim systemie do poboru opłat autostradowych Państwa pojazd został zarejestrowany poprawnie.

Inne istotne informacje:

Słowenia płatne drogi mapa

W Słowenii winiety elektroniczne obowiązują zarówno na drogach ekspresowych jak i autostradach. Jest to łącznie około 700 km płatnych dróg:

Płatne drogi ekspresowe Słowenia:

 • H2 Pesnica, Maribor, Slivnica,
 • H3 Obwodnica Ljubljany (północna),
 • H4 Razdrto, Ajdovscina, Nova Gorica, Vrtojba,
 • H5 Skofije, Dekani, Koper, Dragonja,
 • H6 Koper, Izola, Lucija,
 • H7 Dolga vas do węgierskiej granicy.

Płatne autostrady Słowenia:

 • A1 Sentilj v Slovenskih goricach, Maribor, Celje, Ljubljana, Postojna, Koper – Dekani,
 • A2 Tunel Karawanki, Kranj, Ljubljana, Novo Mesto, Obrezje,
 • A3 Divaca, Fernetici,
 • A4 Slivnica, Ptuj, Zagornje Gruskovje,
 • A5 Dragucova, Murska Sobota, Pince.

Mapa płatnych odcinków Słowenia jest również dostępna w formie graficznej. Poniżej przedstawiono mapę Słowenii na której zaznaczone są wszystkie drogi, na których wymagana jest winieta elektroniczna:

Mapa płatnych autostrad Słowenia

Mapa odcinków na których wymagana jest winieta do Słowenii.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium