Składanie zamówień

Kiedy najlepiej złożyć zamówienie?

Najlepiej nie wcześniej niż 2 / 3 dni przed wyjazdem. Wcześniejsze wykupienie winiety może spowodować konieczność zakupu nowej, ze względu na możliwą awarię pojazdu, zmianę dat wyjazdu lub inne nieplanowane zdarzenie. 

Jakie są ograniczenia związane ze składaniem zamówień?

Niektórzy operatorzy autostradowi narzucają ograniczenia związane z możliwością wykupu winiet. Poniżej lista najważniejszych z nich:

Rumunia

  • Należy podać VIN pojazdu, aby wykupić winietę
  • Nie ma możliwości wykupienia winiety wcześniej niż 30 dni przed planowanym wyjazdem. 

Bułgaria

  • Nie ma możliwości wykupienia winiety wcześniej niż 30 dni przed planowanym wyjazdem.

Czechy

  • Nie ma możliwości wykupienia winiety wcześniej niż 3 miesiące przed planowanym wyjazdem.

Austria

  • W Internecie można znaleźć informacje, o tym, że nie da się wykupić winiety później niż 18 dni przed datą rozpoczęcia jej ważności. Kupując przez nasz serwis problem ten nie występuje, ponieważ wykupujemy winiety w Państwa imieniu jako firma, a w takim wypadku ograniczenie to nie występuje.

Jak ograniczyć ryzyko błędu?

Błędnie wprowadzone dane mogą skutkować koniecznością zakupienia nowej winiety, a w przypadku niezauważenia błędu, mandatem karnym. Dodatkową uwagę zwrócić należy na kategorie pojazdu, aby uniknąć błędów związanych ze złym doborem kategorii winiety do typu pojazdu, zachęcamy do zamówienia winiet przez System Doboru Winiet! Prosimy również o uważne wprowadzanie danych pojazdu.

Zamów winiety przez system

 

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium