Winiety Bułgaria

Zamów oficjalne winiety do Bułgarii na przejazd autostradami

Wykup bułgarskie winiety online!

Zamów winietę do Bułgarii dla Twojego samochodu. Szybko i bezpiecznie opłać przejazd, używając wygodnych płatności - karta, BLIK, szybkim przelew. Skorzystaj z pomocy naszych konsultantów w razie potrzeby. Po opłaceniu zamówienia otrzymasz oficjalny dokument w formacie PDF.

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Przejdź do działu czas i koszty dostawy, aby dowiedzieć się więcej.

Najważniejsze informacje

W Bułgarii, podobnie jak w Rumunii, winiety obowiązują na wszystkich odcinkach dróg poza miastami. Operatorem systemu jest organizacja Bgtoll, która udostępnia winiety dla samochodów do 3,5 tony oraz przyczep. Motocykle zwolnione są z konieczności wykupowania winiet. Winieta przypisana jest do numeru rejestracyjnego pojazdu. Zwróć uwagę podczas wprowadzania danych, ponieważ bułgarski system nie daje możliwości edycji winiet.

Bezpieczeństwo danych

Podczas zakupu winiet w naszym serwisie wszystkie dane szyfrowane są certyfikatem SSL, oraz zabezpieczone wewnętrzną polityką ochrony danych osobowych.

Twoje hasła oraz wprowadzane dane kart są na bieżąco szyfrowane. Nie wykorzystujemy również Twoich danych osobowych w celach marketingowych.

Dlaczego warto?

Zamawiając winiety do Bułgarii w serwisie Winiety-Online.pl masz pewność, że Twoje zamówienie zostanie zweryfikowane i poprawnie zrealizowane zgodnie z aktualnym czasem realizacji.

Po wykupieniu winiety otrzymasz oficjalne potwierdzenie w formacie PDF. Kupując winiety do Bułgarii przed wyjazdem unikasz problemów po drodze, w spokoju realizujesz zamówienie oraz minimalizujesz ryzyko błędu.

Sklep

Kategoria - pojazdy o DMC do 3,5 tony

Wszystkie pojazdy dwuśladowe z dopuszczalną masą do 3,5 t.

Kategoria - motocykle

W Bułgarii jednoślady są zwolnione z opłat.

Informacje dodatkowe

Winiety do Bułgarii

 

  Rodzaje bułgarskich winiet

W przypadku winiet dla pojazdów samochodowych nie obowiązują dodatkowe kryteria poza dopuszczalną masą całkowitą pojazdu, która musi być mniejsza niż 3.5 tony. Dla pojazdów przekraczających DMC 3,5 tony występuje specjalna kategoria tzw. przepustek trasowych.

Kategorie winiet w Bułgarii.
Kategoria winiety Przeznaczenie winiety
Samochody Samochody do 3,5 t.
Przyczepy Przyczepy ciągnięte przez samochód, gdy masa składu przekracza 3,5 t.

Zakup winiety dla przyczepy w Bułgarii konieczny jest wtedy, jeśli zespół pojazdów, tj. pojazd ciągnący oraz przyczepa przekracza w sumie 3,5 t. Jeśli przejeżdżamy przez Bułgarię zespołem pojazdów i waży on mniej niż 3,5 tony to wykup winiety na przyczepę nie jest konieczny. Masę składu pojazdów należy ustalić na podstawie wpisów w dowodzie rejestracyjnym samochodu i przyczepy.

W Bułgarii wykup winiety jest obowiązkowy bez względu na trasę, którą będziemy się poruszać. Oznacza to, że przekroczenie granicy bułgarskiej jest równoznaczne z koniecznością wykupienia winiety.

Gdzie kupić winietę do Bułgarii?

Istnieją dwa sposoby na nabycie winiety drogowej do Bułgarii:

 • zakup online w naszym serwisie,
 • zakup online bezpośrednio u operatora autostradowego,
 • zakup stacjonarny, przeważnie na stacji benzynowej, placówce granicznej, w punkcie sprzedaży winiet.

W samej Bułgarii znajduje się kilka tysięcy punktów, które są uprawnione do sprzedaży winiet drogowych - kierowcy nie powinni mieć problemów z ich nabyciem, chociaż jest to rozwiązanie mniej komfortowe od nabycia winiety online. Rejestrując pojazd z naszą pomocą mają Państwo 100% pewność, że proces przebiegł pomyślnie - dowodem jest elektroniczne potwierdzenie nabycia winiety w formacie PDF.

Ważność winiet w Bułgarii

Bułgarski system przewidział aż pięć rodzajów winiet ze względu na ich okres ważności. Poniżej opis każdej z nich:

Weekendowa

Ważna od każdego piątku od godziny 12:00 do niedzieli do godziny 23:59. Winieta weekendowa nie jest dostępna w serwisie Winiety-Online.pl 

Na 7 dni   

Ważna od daty wskazanej w zamówieniu + 6 kolejnych dni. Na przykład winieta ważna od 22 września 00:00, ważna jest do 28 września do godziny 23:59.

Na 1 miesiąc   

Winieta jest ważna od daty wskazanej w zamówieniu od godziny 00:00 do dnia poprzedzającego dzień o tym samym numerze kolejnego miesiąca do godziny 23:59. Na przykład winieta ważna 22 września 00:00, ważna jest do 21 września do godziny 23:59.

Na 3 miesiące   

Winieta jest ważna od daty wskazanej w zamówieniu od godziny 00:00, do dnia poprzedzającego dzień o tym samym numerze w kalendarzu za 3 miesiące do godziny 23:59. Jeżeli takiej daty nie ma w następnym miesiącu, to winieta ważna jest do końca tego miesiąca. Na przykład winieta ważna od 22 września 00:00, ważna jest do 21 grudnia do godziny 23:59.

Na 365 dni   

Ważna od daty wskazanej w zamówieniu + 364 dni. Na przykład winieta ważna od 22 września 00:00 roku bieżącego, jest ważna do 21 września do godzin 23:59 roku następnego.

Kto w Bułgarii jest zwolniony z posiadania winiety?

 • właściciele pojazdów z ograniczeniem zdolności zarobkowej o co najmniej 50%,
 • osoby lub rodziny z dziećmi z trwałą niepełnosprawnością do osiemnastego roku życia lub po ukończeniu szkoły średniej, maksymalnie do dwudziestego roku życia,
 • wszystkie pojazdy posiadające mniej niż cztery koła (motocykle),
 • pojazdy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Gwardii Narodowej (HCO), Sił Zbrojnych, Pogotowia Ratunkowego i Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.

Mandaty w Bułgarii

 

Kierowca, który nie posiada winiety do Bułgarii, a przekroczy granicę tego państwa, jest narażony na otrzymanie wysokiego mandatu, znacznie przewyższającego koszt zakupu winiety.

Jaki mandat grozi za brak bułgarskiej winiety?

Mandaty za brak winiety w Bułgarii zróżnicowane są ze względu na kategorię pojazdu:

 • w przypadku pojazdów o DMC do 3,5 tony, mandat w Bułgarii za brak winiety wynosi około 150 Euro. Jeżeli będzie to pierwsze takie przewinienie, to służby mogą zaproponować lżejszą karę - mandat w kwocie około 36 Euro wraz z nakazem zakupienia winiety od chwili obecnej, w której odbywa się kontrola,
 • w przypadku pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony, mandat w Bułgarii za brak winiety wyniesie około 1000 Euro. W przypadku pierwszego takiego wykroczenia służby mogą zaproponować karę w kwocie około 36 Euro wraz z nakazem zakupienia winiety od chwili obecnej, podczas kontroli.

Jak w Bułgarii sprawdzane są winiety?

Podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, wszystkie pojazdy na drogach i autostradach krajowych kontrolowane są przez system monitoringu wideo. Numery rejestracyjne pojazdów są odczytywane w czasie rzeczywistym przez urządzenia i są porównywane z tzw. "white list", czyli listą pojazdów, które aktualnie mają wykupioną winietę.

Zwroty i edycja winiet (BG)

 

Czy możliwe jest przepisanie winiety bułgarskiej na inny pojazd?

Często zdarza sie, że kierowcy w skutek niepoprawnie wprowadzonego numeru rejestracyjnego dla pojazdu samochodowego, pytają czy możliwa jest zmiana numeru rejestracyjnego dla wykupionej winiety - operator autostradowy w Bułgarii nie pozwala na modyfikację danych po wykupieniu winiety. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi podczas wprowadzania danych.

Czy możliwa jest zmiana daty winiety bułgarskiej na inną?

Podobnie jak w przypadku numeru rejestracyjnego, operator autostradowy w Bułgarii nie umożliwia zmiany daty początkowej winiety.

Przepisy drogowe

 

  Ograniczenia prędkości obowiązujące w Bułgarii

W Bułgarii występują dwa rodzaje dróg szybkiego ruchu - autostrady i drogi krajowe. Maksymalna prędkość na autostradach wynosi 140 km/h, a na drogach krajowych to 120 km/h. Drogi krajowe posiadają co najmniej dwa pasy ruchu, lecz należy zachować szczególną ostrożność, gdyż nie posiadają pasów awaryjnych.

Warto wiedzieć

 

  Jak podać numer rejestracyjny pojazdu

Podczas składania zamówienia, w momencie wpisywania numeru rejestracyjnego pojazdu należy pamiętać o następujących zasadach:

 • należy stosować litery alfabetu łacińskiego,
 • należy wpisywać wielkie litery oraz cyfry 0-9,
 • należy zwrócić szczególną uwagę na różnice między literą O, a cyfrą 0.
 • nie należy wpisywać odstępów, kropek czy przecinków.

Dodatkowo, w przypadku pojazdów zarejestrowanych w Austrii i Niemczech:

 • należy wpisywać samogłoski z umlautem, tak, jak wpisane są w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, tj. Ä, Ü, Ö powinno być wpisane jako Ä, Ü, Ö, a nie jako A, U, O.
 • należy wpisać myślnik w miejscu naklejki legalizacyjnej, np. W-26285T.

Jakie kraje sąsiadują z Bułgarią?

Podczas wycieczki do Bułgarii, może również być konieczne wykupienie winiet do krajów ościennych, w tym do:

Konieczne może być również wykupienie winiet, które znajdują się na trasie do Bułgarii, czyli:

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium