Winiety Węgry 2022

Czy Twoja podróż prowadzi przez Węgry? Już teraz zamów winiety węgierskie, bez wychodzenia z domu. Zakup winiet przez Internet to najwygodniejszy sposób na opłacenie przejazdu samochodem przez węgierskie autostrady. Jeżeli zastanawiasz się, którą winietę wybrać lub masz inne wątpliwości napisz na email sklep@winiety-online.pl - jesteśmy do Twojej dyspozycji. 

Zamów e-winiety online!

Winiety do Węgier mają postać elektronicznych potwierdzeń uiszczenia opłaty za przejazd autostradami. Po złożeniu zamówienia potwierdzenie takie wysyłamy e-mailem. Posiadamy w sprzedaży winiety na 10 dni, na miesiąc oraz winiety roczne. Przygotuj się na wyjazd i wygodnie zamów już teraz!

Dlaczego warto zamówić winietę do Węgier przez Internet?

  • na Węgrzech obowiązuje elektroniczny system winiet,
  • unikasz szukania punktów sprzedaży na trasie,
  • w spokoju realizujesz zamówienie,
  • załatwiasz sprawę tu i teraz - wygodnie i szybko,
  • automatycznie realizujemy wysyłki pilne - potrzebne "na już".

Sklep z winietami

Kliknij w interesującą Cię winietę i poznaj szczegóły. Jeżeli masz problem z doborem odpowiedniej winiety, skorzystaj z wyszukiwarki winiet, która dobierze winiety na Węgry za Ciebie.

Czas dostawy

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Przejdź do działu czas i koszty dostawy, aby dowiedzieć się więcej.

Węgry D1 - pojazdy osobowe o DMC do 3.5 tony

Winiety pasują do pojazdu na maksymalnie 7 osób, który nie jest zarejestrowany jako ciężarowy i nie jest typu "kratka" / camper.

Węgry D2 - busy i campery o DMC do 3.5 tony

Winiety pasują do pojazdu na 7-9 osób lub pojazdu który jest zarejestrowany jako ciężarowy lub jest typu "kratka" / camper.

Węgry U - przyczepy do busów i camperów

Jeśli pojazd spełnia warunki winiety D2 i ciągnie przyczepę, należy również kupić winietę z tej kategorii.

Węgry D1M - motocykle

Ważne informacje dotyczące przejazdu przez Węgry

W związku z obostrzeniami i ograniczeniami jakie mogą wystąpić na terytorium Węgier w związku z panującą pandemią COVID-19, zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji na stronie rządowej informacje dla podróżnych - Węgry.

Uwaga na kategorie pojazdów! Najczęściej z tego powodu dochodzi do nałożenia mandatu karnego za przejazd przez Węgry. Jeżeli podróżujemy samochodem osobowym zarejestrowanym na 5 lub 7  osób, np. Toyota Avensis, Mercedes C, E, S,  BMW seria 1, 3, 5, 7, lub popularne SUVy - Toyota RAV 4, Renault Captur, Volkswagen Tiguan, itd. to nie ma powodów do obaw. Problemy mogą pojawić się jeżeli samochód jest dostępny w 2 wersjach - jako samochód osobowy oraz jako samochód ciężarowy. Przykładem może być Renault Master, który dostępny jest jako pojazd przystosowany do przewozów towarów lub jako pojazd osobowy. Jeżeli podróżujemy takim samochodem przez Węgry, winiety jakie warto wykupić to kategoria D2.

Winiety Węgry - jak dostarczamy zamówienie po zakupie?

Po opłaceniu zamówienia winiety na Węgry zostaną wysłane mailowo. Czas oczekiwania jest związany z koniecznością opłacenia winiety w węgierskim systemie poboru opłat. Wcześniej otrzymasz potwierdzenie złożenia zamówienia oraz potwierdzenie płatności - pamiętaj, że dopiero email z linkiem do pobrania winiet upoważnia Cię do wjechania na drogi płatne na Węgrzech. Wszystkie informacje dotyczące czasu realizacji zamówienia znajdziesz w sekcji czas i koszty dostawy.

Rodzaje winiet dostępne w sklepie

W naszym sklepie istnieje możliwość zamówienia 4 rodzajów winiet węgierskich:

  • Kategoria D1 - samochody osobowe nieprzystosowane do przewozu towarów, zarejestrowane do 7 osób, do 3,5 t.
  • Kategoria D2 - pozostałe samochody do 3,5 t.
  • Kategoria D1M - motocykle.
  • kategoria U - przyczepy.

Na stronie każdego produktu znajduje się szczegółowy opis. Przed zakupem winiety Węgry należy zapoznać się z informacjami, aby wykupić właściwą winietę.

Mapa płatnych dróg, na które trzeba mieć wykupione winiety

Mapa płatnych dróg na Węgrzech

Kupuj ostrożnie!

Węgry posiadają jeden z najbardziej skomplikowanych systemów poborów opłat. Do Europejskiego Centrum Konsumenckiego spływa wiele skarg od osób, które zakupiły winiety węgierskie na stacjach benzynowych, na których osoba sprzedająca źle oceniła kategorię pojazdu i sprzedała nieodpowiednia winietę. W efekcie osoba, która podróżowała przez Węgry z niewłaściwą winietą, otrzymuje od firmy windykacyjnej wezwanie do uiszczenia opłaty karnej. 

Mimo oczywistej pomyłki sprzedawcy na stacji, odpowiedzialność za błędnie wykupioną winietę zawsze ponosi właściciel pojazdu i to na jego barkach spoczywa obowiązek zweryfikowania poprawności sprzedanej winiety. Aby uniknąć podobnych problemów zachęcamy do korzystania z naszego systemu doboru winiet do samochodu. Wystarczy podać podstawowe informacje dotyczące pojazdu, a system sam dobierze odpowiednią winietę. Gwarantujemy poprawność sprzedawanych przez nas winiet - system doboru winiet.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Kiedy muszę wykupić winietę?

Winietę należy zakupić przed wjazdem na drogi płatne. Najlepiej wykupić winietę jeszcze przed wyjazdem z miejsca zamieszkania, tak aby bez problemów, w spokoju zrealizować zamówienie. Procesowanie zamówienia, płatności oraz przesłanie winiety zajmuje najczęściej do 2 godzin.

2. Czy muszę mieć ze sobą potwierdzenie nabycia winiety?

Po opłaceniu zamówienia zostanie Ci wysłany, na adres e-mail, potwierdzenie uiszczenia opłaty w systemie węgierskim, czyli "e-winieta". Należy zachować potwierdzenie na czas podróży, tak aby być w stanie pokazać policji w razie kontroli.

3. Jak wygląda e-winieta/potwierdzenie?

Węgierska e-winieta ma postać ramki z czerwonym logo oraz szczegółami Twojego zamówienia, którą otrzymasz w formacie PDF na swojego e-maila:

Winieta na Węgry

4. Czy po powrocie mogę wyrzucić potwierdzenie?

Potwierdzenie należy zachować przez okres 2 lat od momentu wykupienia winiety. Jeżeli wykupisz winietę w naszym sklepie nie musisz przechowywać zamówienia gdyż wszystkie winiety przechowujemy w archiwum przez wymagany prawem okres czasu. Jeżeli będzie Ci potrzebna kopia - zgłoś się do nas, a my prześlemy ja do Ciebie.

5. Czy mogę zmienić numer rejestracyjny pojazdu po dacie rozpoczęcia obowiązywania winiety?

Po rozpoczęciu obowiązywania winiety, nie ma możliwości nanoszenia jakichkolwiek zmian.

6. Czy mogę przepisać winietę na inny pojazd?

Jeżeli winieta rozpoczęła swoją ważność, nie ma możliwości przepisania jej na inny pojazd. Dotyczy to również winiet rocznych, dlatego zachęcamy zastanowienie się przed wykupem winiety na cały rok.

7. Co się stanie jeżeli podczas zamawiania winiety popełniłem literówkę?

Kontroli na trasie dokonują kamery połączone z węgierskim systemem poboru płat, które sprawdzają dane wprowadzone do systemu. Jeżeli podróżujesz samochodem z błędnie wykupioną winietą, otrzymasz mandat. Wszystkie dane muszą być zgodne. Jeżeli zauważysz błąd przed rozpoczęciem ważności winiety zgłoś się do nas.

8. Co się stanie jeżeli wykupię winietę na złą kategorię?

Błędnie określona kategoria pojazdu to najczęstsze powody mandatów na Węgrzech. Prosimy o uważne przeczytanie wytycznych, aby uniknąć problemów.

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium