Winiety Węgry 2023

Zamów winiety na węgierskie autostrady online. Proces zakupu odbywa się w języku Polskim, z wygodnymi płatnościami internetowymi: karta, blik, szybkie przelewy. Jeżeli masz wątpliwości jakie winiety zakupić, napisz do nas na adres sklep@winiety-online.pl lub przez czat - jesteśmy do Twojej dyspozycji. 

Winiety do Węgier mają postać elektronicznych potwierdzeń uiszczenia opłaty za przejazd autostradami. Po złożeniu zamówienia potwierdzenie PDF wysyłamy e-mailem. Węgry oferują winiety na 10 dni, na miesiąc oraz winiety na rok 2023. Przygotuj się na wyjazd i wygodnie zamów już teraz!

Dobierz właściwą kategorię

Kategoria D1

Przeznaczona dla pojazdów do 3,5 t., które są zarejestrowane jako osobowe do max. 7 osób i nie służą do przewozu towarów

Są to standardowe pojazdy osobowe, typu Opel Astra, Toyota RAV4, BMW 5, Peugeot Partner bez kratki i bez paki, VW Passat itp.

Idź do kategorii D1

Kategoria D2

Przeznaczona dla pojazdów do 3,5 t., które są zarejestrowane jako ciężarowe (dostawcze) lub powyżej 7 osób lub są pickupem / camperem.

Są to popularne busy z paką, typu Renault Master, czy Ford Transit, ale także VW Amarok (pickup), Citroen Berlingo z kratką lub paką.

Idź do kategorii D2

Najczęstszym powodem mandatów jest błędnie dopasowana kategoria winiety do pojazdu. Jest to spowodowane podziałem samochodów do 3,5 t. na dwie opisane wyżej kategorie. Dla polskich kierowców system ten jest nieintuicyjny ze względu na to, że w Słowacji, Austrii czy Czechach taki podział nie występuje. Za błędne dopasowanie winiety Węgrzy wystawiają mandaty i wysyłają na adres rejestracyjny pojazdu. Zalecamy szczególną ostrożność podczas zakupu winiet węgierskich.

Dlaczego warto zamówić winietę do Węgier przed wyjazdem?

  • w spokoju realizujesz zamówienie w języku polskim,
  • unikasz szukania punktów sprzedaży na trasie,
  • opłacasz winietę wygodnie, bez konieczności płacenia kartą,
  • minimalizujesz ryzyko błędu przy wyborze kategorii D1 i D2,
  • automatycznie realizujemy wysyłki pilne - potrzebne "na już".

Winiety Węgry Sklep:

Kliknij w interesującą Cię winietę i poznaj szczegóły. Jeżeli masz problem z doborem odpowiedniej winiety, skorzystaj z wyszukiwarki winiet, która dobierze winiety na Węgry za Ciebie.

Czas dostawy

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Przejdź do działu czas i koszty dostawy, aby dowiedzieć się więcej.

Kategoria D1 - pojazdy osobowe o DMC do 3.5 tony (do 7 os.)

Przykład: Opel Astra, VW Passat, Nissan Quashqai, Toyota Yaris.

Uwaga na ryzyko błędu - sprawdź również kategorię D2!

Kategoria D2 - busy, campery, pick-up, "z kratką", "z paką" - o DMC do 3.5 tony

Przykład: Renault Master, Opel Vivaro, Ford Transit / Transit Connect Cargo, Dodge RAM, Peugeot Partner z paką lub kratką.

Kategoria U - przyczepy do pojazdów kategorii D2

Jeżeli pojazd ciągnący przyczepę spełnia warunki kategorii D2, należy kupić winietę kategorii U dla przyczepy.

Kategoria D1M - motocykle

Wyłącznie pojazdy zarejestrowane jako motocykl.

Ważne informacje dotyczące przejazdu przez Węgry

Uwaga na kategorie pojazdów! Najczęściej z tego powodu dochodzi do nałożenia mandatu karnego za przejazd przez Węgry. Jeżeli podróżujemy samochodem osobowym zarejestrowanym na 5 lub 7  osób, np. Toyota Avensis, Mercedes C, E, S,  BMW seria 1, 3, 5, 7, lub popularne SUVy - Toyota RAV 4, Renault Captur, Volkswagen Tiguan, itd. to nie ma powodów do obaw. Problemy mogą pojawić się jeżeli samochód jest dostępny w 2 wersjach - jako samochód osobowy oraz jako samochód ciężarowy. Przykładem może być Renault Master, który dostępny jest jako pojazd przystosowany do przewozów towarów lub jako pojazd osobowy. Jeżeli podróżujemy takim samochodem przez Węgry, winiety jakie warto wykupić to kategoria D2.

Winiety Węgry - jak dostarczamy zamówienie po zakupie?

Po opłaceniu zamówienia winiety na Węgry zostaną wysłane mailowo. Czas oczekiwania jest związany z koniecznością opłacenia winiety w węgierskim systemie poboru opłat. Wcześniej otrzymasz potwierdzenie złożenia zamówienia oraz potwierdzenie płatności - pamiętaj, że dopiero email z linkiem do pobrania winiet upoważnia Cię do wjechania na drogi płatne na Węgrzech. Wszystkie informacje dotyczące czasu realizacji zamówienia znajdziesz w sekcji czas i koszty dostawy.

Rodzaje winiet dostępne w sklepie

W naszym sklepie istnieje możliwość zamówienia 4 rodzajów winiet węgierskich:

  • Kategoria D1 - samochody osobowe nieprzystosowane do przewozu towarów, zarejestrowane do 7 osób, do 3,5 t.
  • Kategoria D2 - pozostałe samochody do 3,5 t.
  • Kategoria D1M - motocykle.
  • kategoria U - przyczepy.

Na stronie każdego produktu znajduje się szczegółowy opis. Przed zakupem winiety Węgry należy zapoznać się z informacjami, aby wykupić właściwą winietę.

Mapa płatnych dróg, na które trzeba mieć wykupione winiety

Mapa płatnych dróg na Węgrzech

Kupuj ostrożnie!

Węgry posiadają jeden z najbardziej skomplikowanych systemów poborów opłat. Do Europejskiego Centrum Konsumenckiego spływa wiele skarg od osób, które zakupiły winiety węgierskie na stacjach benzynowych, na których osoba sprzedająca źle oceniła kategorię pojazdu i sprzedała nieodpowiednia winietę. W efekcie osoba, która podróżowała przez Węgry z niewłaściwą winietą, otrzymuje od firmy windykacyjnej wezwanie do uiszczenia opłaty karnej. 

Mimo oczywistej pomyłki sprzedawcy na stacji, odpowiedzialność za błędnie wykupioną winietę zawsze ponosi właściciel pojazdu i to na jego barkach spoczywa obowiązek zweryfikowania poprawności sprzedanej winiety. Aby uniknąć podobnych problemów zachęcamy do korzystania z naszego systemu doboru winiet do samochodu. Wystarczy podać podstawowe informacje dotyczące pojazdu, a system sam dobierze odpowiednią winietę. Gwarantujemy poprawność sprzedawanych przez nas winiet - system doboru winiet.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Kiedy muszę wykupić winietę?

Winietę należy zakupić przed wjazdem na drogi płatne. Najlepiej wykupić winietę jeszcze przed wyjazdem z miejsca zamieszkania, tak aby bez problemów, w spokoju zrealizować zamówienie. Procesowanie zamówienia, płatności oraz przesłanie winiety zajmuje najczęściej do 2 godzin.

2. Czy muszę mieć ze sobą potwierdzenie nabycia winiety?

Po opłaceniu zamówienia zostanie Ci wysłany, na adres e-mail, potwierdzenie uiszczenia opłaty w systemie węgierskim, czyli "e-winieta". Należy zachować potwierdzenie na czas podróży, tak aby być w stanie pokazać policji w razie kontroli.

3. Jak wygląda e-winieta/potwierdzenie?

Węgierska e-winieta ma postać ramki z czerwonym logo oraz szczegółami Twojego zamówienia, którą otrzymasz w formacie PDF na swojego e-maila:

Winieta na Węgry

4. Czy po powrocie mogę wyrzucić potwierdzenie?

Potwierdzenie należy zachować przez okres 2 lat od momentu wykupienia winiety. Jeżeli wykupisz winietę w naszym sklepie nie musisz przechowywać zamówienia gdyż wszystkie winiety przechowujemy w archiwum przez wymagany prawem okres czasu. Jeżeli będzie Ci potrzebna kopia - zgłoś się do nas, a my prześlemy ja do Ciebie.

5. Czy mogę zmienić numer rejestracyjny pojazdu po dacie rozpoczęcia obowiązywania winiety?

Po rozpoczęciu obowiązywania winiety, nie ma możliwości nanoszenia jakichkolwiek zmian.

6. Czy mogę przepisać winietę na inny pojazd?

Jeżeli winieta rozpoczęła swoją ważność, nie ma możliwości przepisania jej na inny pojazd. Dotyczy to również winiet rocznych, dlatego zachęcamy zastanowienie się przed wykupem winiety na cały rok.

7. Co się stanie jeżeli podczas zamawiania winiety popełniłem literówkę?

Kontroli na trasie dokonują kamery połączone z węgierskim systemem poboru płat, które sprawdzają dane wprowadzone do systemu. Jeżeli podróżujesz samochodem z błędnie wykupioną winietą, otrzymasz mandat. Wszystkie dane muszą być zgodne. Jeżeli zauważysz błąd przed rozpoczęciem ważności winiety zgłoś się do nas.

8. Co się stanie jeżeli wykupię winietę na złą kategorię?

Błędnie określona kategoria pojazdu to najczęstsze powody mandatów na Węgrzech. Prosimy o uważne przeczytanie wytycznych, aby uniknąć problemów.

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium