Winiety Słowacja (SK)

Zamów oficjalne winiety do Słowacji na przejazd przez płatne drogi

Wykup słowackie winiety online!

Wygodnie i bezpiecznie zrealizuj transakcję wniesienia opłaty do słowackiego operatora dróg (Národná diaľničná spoločnosť) za swój samochód. Opłać winietę do Słowacji, używając wygodnych form płatności - BLIK, karta, szybki przelew oraz skorzystaj z pomocy naszych konsultantów w razie wątpliwości. Po zakupie otrzymasz oficjalny dokument w formacie PDF. Zapraszamy!

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.
Przejdź do działu czas i koszty dostawy, aby dowiedzieć się więcej.

Najważniejsze informacje

Winiety w Słowacji przeznaczone są dla pojazdów o DMC do 3,5 tony oraz przyczep. Motocykle zwolnione są z opłat. Nie ma możliwości zakupu słowackiej winiety z datą wsteczną. Zachowaj uwagę podczas wprowadzania danych pojazdu, ponieważ system słowacki nie daje opcji zmiany parametrów winiety po jej wykupieniu.

Bezpieczeństwo danych

Podczas zakupu winiet słowackich w naszym serwisie wszystkie dane szyfrowane są certyfikatem SSL, oraz zabezpieczone wewnętrzną polityką ochrony danych osobowych.

Wprowadzane hasła oraz dane kart są na bieżąco szyfrowane. Nie wykorzystujemy również Twoich danych osobowych w celach marketingowych.

Dlaczego warto?

Zamawiając winiety do Słowacji w serwisie Winiety-Online.pl masz pewność, że Twoje zamówienie zostanie zweryfikowane i poprawnie zrealizowane zgodnie z aktualnym czasem realizacji.

Kupując winiety na słowackie drogi przed wyjazdem, unikasz problemów w czasie podróży, w spokoju realizujesz zamówienie oraz minimalizujesz ryzyko błędu.

Sklep

Kategoria M1 - pojazdy o DMC do 3,5 tony

Wszystkie pojazdy dwuśladowe z DMC do 3,5 tony zarejestrowane do 9 osób (łącznie z kierowcą).

Kategoria O1/O2 - przyczepy

Jeśli zespół pojazdów (pojazd ciągnący + przyczepa) przekracza 3,5 tony DMC, należy dodatkowo kupić winietę dla przyczepy.

Kategoria - motocykle

W Słowacji winiety na motocykl nie obowiązują. Jednoślady zwolnione są z opłat drogowych.

Informacje dodatkowe

Winiety na Słowację

 

  Rodzaje słowackich winiet

W Słowacji obowiązuje elektroniczna kontrola opłaty za autostrady. Polega to na tym, że kamery zainstalowane przy drodze odczytują tablice rejestracyjne samochodów i sprawdzają czy dany samochód ma opłacony przejazd (czy znajduje się na tzw. białej liście). Jeżeli w systemie nie ma opłaty przyporządkowanej do samochodu - wystawiany jest mandat.

Winiety Słowacja zaczęły obowiązywać już w 2018 roku. Rozróżnia się tylko dwa rodzaje winiet dla pojazdów do 3,5 tony. System słowacki jest obok czeskiego, jednym najprostszych w Europie. Poniżej tabela prezentująca rodzaje słowackich winiet.

Kategorie winiet na Słowacji.
Kategoria winiety Przeznaczenie winiety
M1 pojazdy osobowe
O1/O2 przyczepy

Jeżeli samochód ciągnie przyczepę należy wykupić dodatkową winietę na przyczepę, jednak wyłącznie w sytuacji, kiedy dopuszczalna masa zespołu pojazdów (samochód + przyczepa) przekracza 3,5 t. Dopuszczalną masę zespołu pojazdów należy ustalić na podstawie wpisów w dowodzie rejestracyjnym samochodu oraz przyczepy.

Winiety na przyczepy Słowacja

Wytyczne odnośnie wykupu winiety na przyczepę w Słowacji.


  Okres ważności winiet

Winieta słowacka na 10 dni   

Winieta ważna od daty wskazanej podczas składania zamówienia i ważna przez następne 9 dni, czyli w sumie winieta jest ważna 10 dni kolejno po sobie następujących. Winieta kończy swoją ważność ostatniego dnia o godzinie 23:59. Jeżeli zakupiono winietę "od dziś", ważna jest od godziny realizacji zamówienia + 9 kolejnych pełnych dni, do 23:59 ostatniego dnia.

Winieta słowacka na 30 dni   

Ważna od daty wskazanej w zamówieniu do godziny 23:59 tego samego dnia następnego miesiąca. Jeżeli w miesiącu w którym wygasa ważność winiety, nie ma takiego dnia, to winieta wygasa ostatniego dnia miesiąca o godzinie 23:59. Jeżeli zakupiono winietę "od dziś", ważna jest od godziny realizacji zamówienia + 9 kolejnych pełnych dni, do 23:59 ostatniego dnia.

Winieta słowacka na 365 dni   

Winieta jest ważna od dnia wskazanego w zamówieniu przez 12 kolejnych miesięcy, do godziny 23:59 dnia ostatniego. Jeżeli zakupiono winietę "od dziś", ważna jest od godziny realizacji zamówienia + 9 kolejnych pełnych dni, do 23:59 ostatniego dnia.

Winieta słowacka na 1 rok

Winieta ważna od daty wskazanej w zamówieniu do dnia 31 stycznia następnego roku, do godziny 23:59. W Wiekszości przypadków opłaca się zakup winiety na 365 dni.

Serwis Winiety-Online.pl nie oferuje winiet rocznych (na dany rok, tj. z ustaloną datą ważności) ze względu na ich nieopłacalność. Dostępne są winiety na 365 dni, które można zakupić w dowolnym momencie w roku, zachowując pełny okres ich ważności.


  Gdzie obowiązują winiety w Słowacji?

W Słowacji winiety obowiązują na autostradach oraz drogach ekspresowych. Winietę słowacką należy wykupić przed wjazdem na teren drogi płatnej, oznacza to, że poruszając się samochodem po płatnej autostradzie bez ważnej winiety kierowca popełnia wykroczenie i może zostać ukarany mandatem.

Mapa płatnych autostrad w Słowacji, gdzie wymagana jest elektroniczna winieta

Mapa płatnych dróg na Słowacji.

    Odcinki, wymagające winiety (linia ciągła)

I I Odcinki bezpłatne (linia przerywana)

Lista wszystkich odcinków płatnych:

 • D1 - Bratislava, Vajnory - Liet. Lúčka - 185 km,
 • D1 - Dubná Skala - Turany - 17 km,
 • D1 - Ivachnová - Bidovce - 186 km,
 • D2 - Brodské (SK/CZ) - Bratislava, Lamač - 55 km,
 • D2 - Bratislava, Jarovce - Čunovo (SK/HU) - 9 km,
 • D3 - Hričovské Podhradie - Žilina, Brodno - 13 km,
 • D3 - Čadca, Bukov - Skalité (SK/PL) - 21 km,
 • D4 - Jarovce (SK/AT) - Bratislava, Jarovce - 2 km,
 • D4 - Bratislava, Jarovce - Bratislava, Petržalka - 2.2 km,
 • D4 - Bratislava, Jarovce - Bratislava, Juh - 4.3 km,
 • D4 - Bratislava, Juh - Ivanka, Západ - 15.1 km,
 • D4 - Bratislava, Rača - Bratislava, Vajnory - 2 km,
 • R1 - Trnava - Ban. Bystrica, Kremnička - 158 km,
 • R1A - Nitra, Západ - Nitra, Kynek - 2 km,
 • R2 - Lovčica, Trubín - Žiar nad Hronom - 5 km,
 • R2 - Zvolen, Západ - Zvolen, Centrum - 3 km,
 • R2 - Zvolen, Východ - Kriváň - 18 km,
 • R4 - Košice, Juh - Milhosť (SK/HU) - 14 km,
 • R6 - Púchov, Juh - Dolné Kočkovce - 1 km,
 • R7 - Bratislava, Slovnaftská - Bratislava, Juh - 6 km,
 • R7 - Bratislava, Juh - Holice - 25.2 km. 

Winiety Słowacja - zamów online!

Zrealizuj transakcję wniesienia opłaty do słowackiego operatora dróg (Národná diaľničná spoločnosť) za swój samochód. Szybko i wygodnie Opłać winietę do Słowacji, używając wygodnych form płatności - BLIK, karta, szybki przelew oraz skorzystaj z pomocy naszych konsultantów w razie wątpliwości. Po zakupie otrzymasz oficjalny dokument w formacie PDF. Zapraszamy!

 
Jesteśmy teraz online i zamówienia realizujemy na bieżąco - więcej informacji.

Zwroty i edycja winiet SK

 

  Edycja winiet słowackich

System poboru opłat w Słowacji nie daje możliwości edycji winiety po rozpoczęciu jej ważności. Jeżeli winieta została zakupiona z datą przyszłą, możliwość edycji danych występuje tylko przez 15 min. od momentu jej opłacenia w systemie. Zachęcamy do ostrożności podczas wprowadzania danych pojazdu oraz wyboru dat.

  Zwroty winiet słowackich

System poboru opłat w Słowacji nie daje możliwości zwrotu wniesionej opłaty. Oznacza to, że opłata, która została przekazana do słowackiego systemu nie jest do odzyskania w sytuacji rezygnacji z przejazdu drogami płatnymi. Zachęcamy do zakupu winiet do Słowacji w momencie, kiedy jestesmy pewni, że podróż odbędzie się w zakładanym terminie oraz wskazanym w zamówieniu samochodem. 

Mandaty w Słowacji

 

  Mandaty za brak winiety SK

Podróżujące przez Słowację samochodem bez ważnej winiety narażamy się na mandat w wysokości do 10-cio krotnej opłaty rocznej, czyli 600 euro. Najczęściej jednak mandat opiewa na kwotę 150 euro, czyli ok 800 zł - 900 zł. Kontrola może odbyć się zarówno fizycznie przez uprawnione do tego służby, np. policję oraz przez system monitoringu dróg. W przypadku złapania nas na gorącym uczynku przez policje, konieczne bedzie opłacenie kary bezpośrednio u policjanta.

  Mandaty za inne wykroczenia

Jadąc samochodem poza granice naszego Państwa, zwiększamy ryzyko kontroli pojazdu lub szansę popełnienia wykroczenia drogowego, ze wzgleu na drobne różnice w zasadach panujących w danym kraju. Nie oznacza to tylko czy dane zachowanie jest karane czy nie, ale także jaką wagę przykłada się do poszczególnych wykroczeń. Poniżej krótka lista najczęściej popełnianych wykroczeń przez polskich kierowców.

 • brak zapiętych pasów – 50 euro,
 • nieuzasadniona jazda lewym pasem – 50 euro,
 • narażenie na niebezpieczeństwo pieszego, który wszedł na jezdnię i przechodzi przez przejście dla pieszych – 150 euro,
 • jazda pod wpływem alkoholu (jakakolwiek wartość powyżej 0 promili) – min. 200 euro,
 • niezatrzymanie na znaku STOP – 150 euro,
 • rozmowa przez telefon w trakcie jazdy – 50 euro,
 • przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 7 - 10 km/h - 10 do 30 euro
 • przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym o 7 - 15 km/h - 10 do 30 euro

Przepisy drogowe

  

 Ograniczenia prędkości

W zależności od klasy drogi, w Słowacji obowiązują następujące limity prędkości:

Tabela ograniczeń prędkości w Słowacji
Klasa drogi Prędkość maksymalna
autostrady 130 km/h (90 km/h z przyczepą)
drogi ekspresowe 130 km/h (90 km/h z przyczepą)
teren zabudowany 50 km/h
poza terenem zabudowanym 90 km/h
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium