18 dni karencji dla winiet austriackich

Wyjaśnienie
Czy winieta do Austrii ma 18 dni karencji?

Winiety austriackie zakupione za pośrednictwem serwisu www.winiety-online.pl nie mają 18 dni karencji. Oznacza to, że można zakupić taką winietę nawet na dzień dzisiejszy, a jej ważność rozpocznie się od momentu wykupienia jej w systemie austriackim, czyli najczęściej do 15 min. od momentu opłacenia zamówienia w naszym serwisie. Winiety są w pełni aktywne i sprawne od daty wskazanej w zamówieniu.

Przykład winiety austriackiej kupionej w serwisie winiety-online.pl z datą "od dziś":

"Date of purchase" (data nabycia w systemie austriackim) jest taka sama jak początek obowiązywania winiety "period of use".

Informacje w Internecie
Dlaczego inne źródła podają informację o 18 dniach karencji?

Informacja o tym, że winieta austriacka jest ważna 18 dni po jej wykupieniu nie jest prawdziwa! Prawdą jest informacja, że operator austriackich dróg i oficjalny dystrybutor winiet w Austrii - organizacja Asfinag - na swojej stronie uniemożliwia zakup winiety austriackiej dla osób fizycznych 18 dni przed datą rozpoczęcia jej ważności. Oznacza to, że na oficjalnej stronie asfinag.at osoba fizyczna nie ma możliwości zakupu winiety później niż 18 dni przed planowanym wyjazdem.

Brak możliwości zakupu winiety austriackiej później niż 18 dni przed planowanym wyjazdem dotyczy wyłącznie osób fizycznych, kupujących bezpośrednio w systemie austriackim. Serwis winiety-online.pl wykupuje winiety w imieniu klienta jako firma - w takim przypadku obowiązują inne zasady, czyli brak okresu karencji.

Uzupełnienie informacji
Dlaczego Asfinag stosuje taką praktykę?

Asfinag jako instytucja rządowa, w taki sposób obchodzi prawo dające klientom indywidualnym (konsumentom) możliwość zwrotu do 14 dni produktów lub usług zakupionych przez Internet. Skąd zatem liczba 18, a nie wspomniane 14? W przypadkach kiedy konsument wyśle rezygnację z świadczenia usługi pocztą tradycyjną, decyduje data stempla pocztowego. Asfinag zakłada, że 4 dodatkowe dni są wystarczające na dotarcie korespondencji do ich siedziby - łącznie jest to wspomniane wyżej 18 dni.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium